سازمان گردشگری: در تعطیلات عید فطر صدها هزار گردشگر از اقلیم کوردستان بازدید کرده‌اند

"در چهار ماه گذشته یک میلیون و ٧٠٠ هزار گردشگر وارد اقلیم کوردستان شده‌اند"
یکی از گردشگاه های اقلیم کوردستان
یکی از گردشگاه های اقلیم کوردستان

اربیل (کوردستان٢٤)- رئیس سازمان گردشگری اقلیم کوردستان، از بازدید صدها هزار گردشگر از اماکن گردشگری اقلیم در تعطیلات عید فطر خبر داد.

پایگاه خبری اداره رسانه و اطلاع‌رسانی دولت اقلیم کوردستان، در گزارشی از قول امل جلال، رئیس سازمان گردشگری اقلیم، اعلام کرد که در تعطیلات عید فطر بیش از ٢٠٠ هزار گردشگر از اماکن گردشگری اقلیم کوردستان بازدید کرده‌اند.

رئیس سازمان گردشگری با اشاره به اینکه بخش گردشگری در مقایسه با سال گذشته پیشرفت قابل توجه داشته و میزان درآمد حاصل از آن نیز بسیار افزایش پیدا کرده است، گفت:"در مدت چهار ماه گذشته یک میلیون و ٧٠٠ هزار گردشگر وارد اقلیم کوردستان شده‌اند."

امل جلال، تاکید کرد:"کوردستان طبیعت جذاب و شگرفی دارد و این ویژگی در کنار مهمان نوازی مردم کوردستان، گردشگران خارجی بیشتری را به خود جذب می‌کند. همزمان خدماتی که ارایه می‌شوند در جذب بیشتر گردشگران تاثیر بسزایی دارد."

یک گردشگر اهل بصره می‌گوید:"اماکن گردشگری اقلیم کوردستان بسیار دلنشین و مفرح هستند، در اقلیم کوردستان استقبال گرمی از ما می‌شود."

دیگر گردشگر عرب، می‌گوید:"ما در گردشگاه‌های بیخال و کورک، رستوران‌ها و محوطه‌های باستانی، اوقات خوبی را سپری می‌کنیم. ماموران آسایش نیز امنیت گردشگاه‌ها را به خوبی حفظ کرده‌اند."

توسعه بخش گردشگری، یکی از اولویت‌های کابینه نهم دولت اقلیم کوردستان است و دولت با تدوین یک طرح راهبردی در تلاش است که تا هشت سال آینده، قادر به جذب ۲۰ میلیون گردشگر در سال باشد.

امنیت و کیفیت بالای مناطق گردشگری اقلیم کوردستان، به عنوان دلایل اصلی جذب گردشگر، ذکر شده‌اند.

دولت اقلیم به منظور تسهیل سرمایه‌گذاری و گردشگری، در اوایل سال ٢٠٢٣، نظام الکترونیکی درخواست ویزای سفر به اقلیم را راه‌اندازی کرد.

ب.ن