سرکنسول ایتالیا در اربیل حمله به میدان گازی کورمور را محکوم کرد

"امیدواریم مردم متحمل بهای سنگین حملات نشوند"
میشلی کامروتا، سرکنسول ایتالیا در اربیل
میشلی کامروتا، سرکنسول ایتالیا در اربیل

اربیل (کوردستان٢٤)- سرکنسول ایتالیا در اربیل، حمله به میدان گازی کورمور را محکوم کرد و ابراز امیدواری کرد که مردم متحمل بهای سنگین حملات نشوند.

میشلی کامروتا، سرکنسول ایتالیا در اربیل، امروز دوشنبه ٢٩ آوریل، در مصاحبه با گزارشگر کوردستان٢٤ حمله اخیر به میدان گازی کومور را محکوم کرد و گفت:"مشکلات بسیار پیچیده است. البته ایتالیا، همراه با همتایان خود، هرگونه حمله و خشونت علیه حاکمیت هر کشوری را به شدت محکوم می‌کند. امیدواریم مردم متحمل بهای سنگین حملات نشوند."

روز جمعه ٢٦ آوریل، میدان گازی کورمور در استان سلیمانیه، آماج حمله پهپادی شد و در اثر آن چهار تن از کارکنان یمنی کشته و دو نفر دیگر مجروح شدند.

حمله به میدان گازی کورمور به عنوان هدف گرفتن زیرساخت انرژی اقلیم کوردستان، در سطح بین‌المللی شدیدا محکوم شد.

او همچنین موضع ایتالیا در مورد برگزاری انتخابات پارلمانی اقلیم کوردستان را بیان کرد و گفت:"موریتز گریگانتی، سفیر ایتالیا در بغداد، به وضوح اعلام کرده است که موضع ما تشویق احزاب است. همه ما می‌دانیم که این به نفع منطقه است... ما امیدواریم که انتخابات هر چه زودتر برگزار شود، زیرا مدتی است که به تعویق افتاده است. با اینحال ما موضوع را به احزاب سیاسی و ذینفعان واگذار می‌کنیم تا راه حلی بیابند."

پس از اختلافات بسیار بر سر برگزاری انتخابات، هفته گذشته نچیروان بارزانی، رئیس اقلیم کوردستان، اعلام کرد که انتخابات با موافقت و مشارکت همه نیروها برگزار خواهد شد.

ب.ن