در آمریکا دو نفر به انتقال پول به ایران اعتراف کردند

این پول‌ها بابت کمک به آوارگان یمنی جمع‌آوری شده و به ایران منتقل شده‌اند

اربیل(کوردستان۲۴)- وزارت دادگستری آمریکا روز چهارشنبه ۱۲ اردیبهشت اعلام کرد که دو نفر به اسامی مزمل زیدی و عاصم مجتبی نقوی، هر دو ۴۰ساله و اهل هیوستون تگزاس به نقش داشتن در یک اقدام غیرقانونی اعتراف کرده‌اند.

بنا بر بیانیه‌ی این وزارتخانه آنها متهم‌اند که ده‌ها هزار دلار را از ایالات متحده به ایران از جمله به دفتر رهبر جمهوری اسلامی منتقل کرده‌اند.

طبق اسناد دادگاه، زیدی در دسامبر ۲۰۱۸ اجازه دریافت "خمس" را از طرف چندین امام دریافت کرد. در فاصله‌ی دسامبر همان سال و دسامبر ۲۰۱۹، زیدی و نقوی مبالغ این "خمس" و همچنین کمک‌های مالی را که ظاهراً برای کمک به قربانیان جنگ داخلی جاری در یمن از افرادی در آمریکا جمع‌آوری شده بود، به ایران فرستاده‌اند.

زیدی و نقوی از دوستان، اعضای خانواده و گروهی از همکاران خود برای انتقال وجوه نقدی کمتر از ۱۰ هزار دلار به خارج از ایالات متحده استفاده کرده‌اند تا مانع از نظارت و جلوگیری از انتقال این پول‌ها شوند.

یک مورد انتقال پول به ایران توسط یک گروه ۲۵ نفره از مسافرانی انجام گرفته است که برای زیارت به عراق می‌رفته‌ و متعاقباً این پول‌ها را به ایران حمل کرده‌اند.

آمریکا از سال ۱۹۹۵ تحریم‌های اقتصادی را علیه ایران اعمال کرده و در پی این تحریم‌ها انتقال پول به ایران از نظر آمریکا غیرقانونی است.