پرزیدنت بارزانی: خسارات وارده به بستگان قربانیان جنایات رژیم سابق عراق جبران شود

"دولت فدرال رسیدگی به آن را در اولویت قرار دهد"
دیدار پرزیدنت مسعود بارزانی و اعضای کمیسیون شهدا و زندانیان سیاسی در مجلس نمایندگان عراق
دیدار پرزیدنت مسعود بارزانی و اعضای کمیسیون شهدا و زندانیان سیاسی در مجلس نمایندگان عراق

اربیل (کوردستان٢٤)- در دیدار پرزیدنت بارزانی با کمیسیون شهدا و زندانیان سیاسی در مجلس نمایندگان عراق، بر جبران خسارات وارده به همه بستگان شهدا و انفال شدگان و متضررین جنایات رژیم سابق عراق، توسط دولت فدرال تاکید شد.

پرزیدنت مسعود بارزانی، امروز دوشنبه ٦ مه در صلاح‌الدین اربیل، از کمیسیون شهدا و زندانیان سیاسی در مجلس نمایندگان عراق، استقبال کردند.

در این دیدار درباره توسعه هماهنگی بین اقلیم کوردستان و دولت عراق فدرال در راستای خدمت بیشتر به بستگان شهدا و انفال شدگان و متضررین جنایات رژیم سابق عراق، تبادل نظر شد.

پرزیدنت بارزانی با اشاره به جنایات رژیم سابق عراق علیه مردم کوردستان، ضرورت دانستند که دولت فدرال با دیده اهمیت به پرونده قربانیان جنایات رژیم سابق عراق بنگرد و رسیدگی به آن را در اولویت قرار دهد و به نحو شایسته و عادلانه خسارات وارده به همه بستگان شهدا و انفال شدگان و متضررین جنایات آن رژیم جبران شود.

در این دیدار، رئیس و اعضای کمیسیون شهدا و زندانیان سیاسی در مجلس نمایندگان عراق، مختصری از فعالیت‌ها، طرح‌ها و اهداف سفر خود به اقلیم کوردستان و هماهنگی‌ها با دولت اقلیم کوردستان را ارایه کردند.

ب.ن