بارندگی و سیل در شهر مشهد ۴ کشته و ۱۲ مفقود برجای گذاشت

مقامات ایران پیش‌تر در مورد جاری‌شدن سیل هشدار داده بودند
جاری شدن سیل در مشهد
جاری شدن سیل در مشهد

اربیل (کوردستان ۲۴)–بارش یک رگبار بهاری سیل‌آسا در بعدازظهر روز چهارشنبه ۲۵ اردیبهشت در مشهد، موجب جاری‌شدن آب در خیابان‌ها و آب‌گرفتگی بسیاری از منازل در این شهر شد.

بر اساس گزارش‌ها و تصاویری که از آب‌گرفتگی در خیابان‌های مشهد منتشر شد، چند خودرو بر اثر جاری‌شدن آب در خیابان‌ها شناور شده‌اند.

به گزارش رسانه‌های ایران، مأموران آتش‌نشانی پیکر بی‌جان یک زن و مرد را از داخل خودرویی که در سیلاب غرق شده‌ بود، بیرون کشیدند.

محسن ذاکریان، مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر خراسان رضوی نیز اعلام کرد که شمار جان‌باختگان بر اثر سیلاب در مشهد به چهار نفر رسید و ۱۲ نفر نیز تاکنون مفقود شده‌اند.

به گزارش خبرگزاری ایرنا، باران سیل‌آسا در حوالی ساعت دو و نیم بعدازظهر روز چهارشنبه آغاز شد و ظرف مدتی کوتاه، منجر به آب‌گرفتگی در خیابان‌ها و تاریکی آسمان مشهد شد.

هواشناسی خراسان رضوی روز گذشته برای بارندگی‌های امروز در این شهر «هشدار نارنجی» صادر کرده بود.

محسن داوری، فرماندار مشهد به وبگاه خبری محلی شهرآرا نیوز که اخبار استان خراسان رضوی را پوشش می‌دهد گفت: «در مناطق کوهپایه‌ای که بارندگی شدید بوده است و‌ آب باران به همراه گل‌ولای وارد شهر شده است، همه‌ی امکانات را برای تخلیه آب از شهر به کار گرفته‌ایم و مهم این است که مردم به‌هیچ‌عنوان در سطح شهر تردد نداشته باشند تا بتوانیم آب را تخلیه کنیم.»

سرپرست اداره کل مدیریت بحران خراسان رضوی نیز به خبرگزاری ایسنا گفته بارش‌ها در این استان تا یکشنبه ادامه خواهد داشت و از مردم خواسته « علاوه بر مناطق کوهستانی و تفرجگاهی، از تردد غیرضروری داخل شهر نیز خودداری کنند.»

رضا عباسی، سرپرست اداره کل مدیریت بحران استانداری خراسان رضوی، به ایسنا گفت: «میزان بارش در مشهد بسیار قابل‌توجه بود. در همین مدت کوتاه تقریباً ۳۸ میلی‌متر بارندگی داشتیم. این بارندگی موجب آب افتادگی در زیرگذر میدان جهاد، بلوار نماز و پل شهید عباسپور شد. شدت بارش بسیار زیاد بود که مشکل داریم، اما همکاران شهرداری مشغول هستند تا مشکل را برطرف کنند.»