یکی از سران حماس در حمله بە دره‌‌ی بقاع کشته‌ شد

برخی از رسانه‌ها گفته بودند کە فرد کشته عضو گروه جماعت اسلامی در لبنان است

خبرگزاری «العالم العربی»، به نقل از تیم‌های امداد و اورژانس لبنان گزارش کرد که در حمله هوایی اسرائیل به یک خودرو در جاده‌ی بین‌المللی کارخانه در «مجدل عنجر» در منطقه‌ی بقاع در شرق لبنان یک نفر کشته و دو نفر دیگر زخمی شدند.

یکی از تیم‌های‌ امداد و اورژانس لبنان گزارش کرد که اعضای آن شامگاه جمعه پیکر فرد کشته شده را از خودروی هدف گرفته شده بیرون آورده و شعله‌های آتش را خاموش و مجروحان را برای درمان به بیمارستان بقاع در «تعلبایا» منتقل کردند.

همزمان رسانه‌ها اعلام کردند که فرد کشته شده «شرحبیل السید» نام دارد و از رهبران گروه جماعت اسلامی در لبنان است.

تلویزیون «الجدید» لبنان اما گزارش کرد که فرد کشته شده یکی از رهبران جنبش حماس است.

پیش از این حمله، آویخای آدرعی، سخنگوی ارتش اسرائیل روز جمعه ۲۸ اردیبهشت از رصد نزدیک به ۷۵ راکت شلیک شده از خاک لبنان به سمت اسرائیل خبر داد و تأکید کرد که ده‌ها راکت‌ با موفقیت رهگیری و منهدم شدند.

حزب‌الله لبنان، جمعه ۲۸ اردیبهشت با اعلام حمله پهپادی به مقر جدید گردان توپخانه ۴۱۱ در جعتون در شمال اسرائیل تاکید کرد که در این حمله، شماری از پرسنل این گردان کشته و زخمی شدند.

در بیانیه حزب‌الله آمده است که در این حمله، چادرهای محل اقامت و خواب افسران و سربازان این گردان هدف قرار گرفت و شماری کشته‌ و زخمی‌ برجای گذاشت. بر اساس این بیانیه، این حمله پهپادی در پاسخ به عملیات تروری انجام شد که اسرائیل در اطراف روستای قانا انجام داده بود.