سرمایه‌گذاران کوردستان در اجرای طرح‌های خدمات دولتی شرکت می‌کنند

مدرسه‌ی ماجدی در زمینی به مساحت ۸ هزار متر توسط یکی از سرمایه‌داران کورد احداث شده است

در طول کابینه‌ی نهم، سرمایه‌گذاران صدها پروژه‌ی خیریه ایجاد و به دولت ارائه کرده اند. مدیر سرمایه‌گذاری اربیل گفت که طرح‌های خیریه دیگری نیز در آینده اجرا خواهند شد.

مدرسه‌ی ماجدی یکی از مدارس مدرن دولتی است که در زمینی به مساحت ۸۰۰۰ مترمربع توسط سرمایه گذار احمد ماجدی احداث شده است. این مدرسه از ۱۸ کلاس درس، اتاق‌های رایانه، آزمایشگاه علوم، اتاق نقاشی و یک کتابخانه تشکیل شده است.

  این سرمایه‌گذار کورد علاوه بر مدرسه، یک مهدکودک با اتاق بازی، تئاتر، موسیقی و نقاشی نیز ساخته است و برای اجرای این دو طرح بودجه‌ای بالغ پنج میلیارد دینار اختصاص داده است.

 مسرور بارزانی نخست‌وزیر اقلیم کوردستان  هنگام افتتاح این مدرسه گفت که چنین مدارسی که در آینده ساخته می شوند، باید با همین طرح و کیفیت باشد.

در کابینه نهم دولت اقلیم کوردستان، سرمایه‌گذاران صدها پروژه در زمینه‌‌ی مدارس، بیمارستان‌ها، کلانتری‌ها و پایگاه‌های دفاع مدنی ساخته‌اند. آخرین آنها یک خانه سالمندان در اربیل بود که توسط نخست‌وزیر دولت اقلیم کوردستان افتتاح شد. مدیر سرمایه‌گذاری اربیل گفت: پروژه‌های خیریه‌ی دیگری نیز در آینده توسط سرمایه‌گذاران اجرا خواهد شد.