بازدید میلیونی از جذابیت‌های گردشگری سوران

"منطقه ظرفیت بالایی برای پذیرایی از گردشگران دارد"
آبشار دره علی بگ از جذابیت‌های گردشگری سوران
آبشار دره علی بگ از جذابیت‌های گردشگری سوران

اربیل (کوردستان٢٤)- مدیرکل گردشگری سوران، می‌گوید که اماکن گردشگری منطقه در نیمه اول سال میلادی جاری، شاهد بازدید میلیونی بوده‌اند.

دکتر فیصل صادق، مدیرکل سازمان گردشگری در حوزه مستقل اداری سوران، آمار شش ماهه بازدید گردشگران از گردشگاه‌های آن منطقه را به کوردستان٢٤ اعلام کرد و گفت که در شش ماه اول سال میلادی جاری، حدود یک میلیون و پانصد هزار گردشگر از اماکن گردشگری منطقه بازدید کرده‌اند.

او با اشاره به اینکه در فصل تابستان بخش گردشگری رونق بیشتری می‌گیرد، پیشبینی کرد که در تابستان پیش رو تعداد بیشتری از گردشگران از منطقه بازدید کنند. "به خصوص که عید قربان در پیش است و مدارس تعطیل می‌شوند و آب و هوای منطقه ما بسیار مناسب است."

مدیرکل گردشگری سوارن گفت:"گردشگا‌ه‌های شهرهای خلیفان، رواندز، چومان و میرگه‌سور ظرفیت بالایی برای پذیرایی از گردشگران دارند."

این مقام اداری همچنین از توسعه جذابیت‌های گردشگری در منطقه سیدکان از توابع چومان خبر داد.

توسعه بخش گردشگری، یکی از اولویت‌های کابینه نهم دولت اقلیم کوردستان است و دولت با تدوین یک طرح راهبردی در تلاش است که تا هشت سال آینده، قادر به جذب ۲۰ میلیون گردشگر در سال باشد.

امنیت و کیفیت بالای مناطق گردشگری اقلیم کوردستان، به عنوان دلایل اصلی جذب گردشگر، ذکر شده‌اند.

دولت اقلیم به منظور تسهیل سرمایه‌گذاری و گردشگری، در اوایل سال ٢٠٢٣، نظام الکترونیکی درخواست ویزای سفر به اقلیم را راه‌اندازی کرد.

ب.ن