الحمادی: کنسولگری قطر در اربیل در جهت افزایش سرمایه‌گذاری در عراق و اقلیم کوردستان فعالیت می‌کند

"تقویت روابط در همه زمینه‌ها به تحکیم برادری بین دو کشور می‌انجامد"
احمد حسن الحمادی، دبیرکل وزارت امور خارجه قطر
احمد حسن الحمادی، دبیرکل وزارت امور خارجه قطر

اربیل (کوردستان٢٤)- دبیرکل وزارت امور خارجه قطر، می‌گوید که کنسولگری کشورش در پایتخت اقلیم کوردستان، در موازات سیاست قطر در جهت افزایش سرمایه‌گذاری در عراق و اقلیم کوردستان، فعالیت می‌کند.

احمد حسن الحمادی، دبیرکل وزارت امور خارجه قطر، امروز یکشنبه ٢٦ مه، در مراسم گشایش کنسولگری کشورش در اربیل، پایتخت اقلیم کوردستان که با حضور مسرور بارزانی، نخست وزیر اقلیم انجام شد، سخنرانی کرد و گفت که گشایش کنسولگری، در امتداد تلاش‌ها برای بهبود روابط کشورش با عراق و اقلیم کوردستان در همه زمینه‌ها انجام شده است.

وی، افزود که روابط در همه زمینه‌ها از جمله سیاسی، سرمایه‌گذاری و فرهنگی تقویت خواهد شد و به تحکیم برادری بین دو کشور می‌انجامد.

الحمادی، گفت که کنسولگری کشورش در موازات سیاست قطر در جهت افزایش سرمایه‌گذاری در عراق و اقلیم کوردستان، فعالیت می‌کند.

همچنین یادآور شد که در اقلیم کوردستان با پرزیدنت بارزانی، نچیروان بارزانی، رئیس و مسرور بارزانی، نخست وزیر اقلیم کوردستان دیدار کرده و درباره تقویت هماهنگی در خصوص چگونگی تعامل و همکاری در زمینه‌های سیاسی، سرمایه‌گذاری، اقتصاد، نفت و گاز و کشاورزی، گفت‌وگو کرده‌اند.

او ابراز امیدواری کرد که اجرای طرح‌های مورد نظر در گفت‌وگوها، موجب توسعه اقتصادی شده و برای اقلیم کوردستان و عراق بازارسازی کند و در نتیجه آن برای جوانان اقلیم کوردستان و عراق فرصت شغلی ایجاد شود.

دبیرکل وزارت امور خارجه قطر، ابراز امیداوری کرد که روابط قطر با عراق و اقلیم کوردستان، شاهد پیشرفت بیشتر باشد.

ب.ن