خامنه‌ای به دانشجویان دانشگاه‌های آمریکا: شما اکنون بخشی از جبهه مقاومت هستید

"در سمت درست آن ایستاده‌اید"
علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی
علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی

اربیل (کوردستان٢٤)- علی خامنه‌ای، رهبر ایران، دانشجویان دانشگاه‌های آمریکا را به دلیل اعتراض‌شان به افزایش تعداد کشته‌شدگان در جنگ غزه ستایش کرد.

خامنه‌ای با اشاره به گروه‌های مسلح همسو با تهران در سراسر خاورمیانه، که علیه اسرائیل به عنوان محور مقاومت صف آرایی کرده‌اند، گفت:"شما اکنون بخشی از جبهه مقاومت را تشکیل داده‌اید."

وی در نامه‌ای که امروز پنجشنبه ٣٠ مه، در وب‌سایت رسمی‌اش منتشر شد، گفت:"در حالی که صفحه تاریخ در حال ورق زدن است، شما در سمت درست آن ایستاده‌اید."

دانشگاه‌های ایالات متحده در ماه آوریل شاهد تظاهرات طرفداران فلسطین بود که منجر به درگیری در محوطه دانشگاه با پلیس و دستگیری ده‌ها نفر شد.

تظاهرات از دانشگاه کلمبیا در نیویورک آغاز شد و سپس در سراسر کشور و همچنین اروپا و جاهای دیگر گسترش یافت.

تهران از زمان شروع جنگ در نوار غزه که با حمله گروه حماس به جنوب اسرائیل در ٧ اکتبر آغاز شد، حمایت خود را از آن گروه شبه‌نظامی فلسطینی اعلام کرده است.

به گزارش خبرگزاری فرانسه بر اساس آمار رسمی اسرائیل، حمله منجر به کشته شدن ١١٨٩ اسرائیلی شد که بیشتر آنها غیرنظامی بوده‌اند.

ستیزه جویان همچنین ٢٥٢ گروگان را گرفتند که ١٢١ نفر از آنها در غزه باقی مانده‌اند و ٣٧ نفر از آنها کشته شده‌اند.

به گفته وزارت بهداشت منطقه تحت کنترل حماس، در حمله تلافی‌جویانه اسرائیل دست‌کم ٣٦ هزار و ١٧١ نفر در غزه کشته شده که اکثرا غیرنظامی بوده‌اند.

تنش‌های منطقه‌ای از آن زمان به شدت افزایش یافته و در آن گروه‌های شبه نظامی مورد حمایت ایران در سوریه، لبنان، عراق و یمن از حماس حمایت می‌کنند.

تشدید تنش‌ها در ماه گذشته، منجر به پرتاب صدها موشک و پهپاد از سوی تهران به اسرائیل شد.

خبرگزاری فرانسه/ب.ن