کنفرانس خبری مسرور بارزانی و مشاور امنیت ملی عراق

بر تخصیص استحقاقات مالی اقلیم کوردستان از سوی بغداد تاکید کردند
مسرور بارزانی، نخست وزیر اقلیم کوردستان و قاسم الاعرجی، مشاور امنیت ملی عراق در کنفرانس مشترک خبری بغداد
مسرور بارزانی، نخست وزیر اقلیم کوردستان و قاسم الاعرجی، مشاور امنیت ملی عراق در کنفرانس مشترک خبری بغداد

اربیل (کوردستان٢٤)- نخست وزیر اقلیم کوردستان و مشاور امنیت ملی عراق، بر تخصیص استحقاقات مالی اقلیم کوردستان از سوی بغداد، تاکید کردند.

مسرور بارزانی، نخست وزیر اقلیم کوردستان و قاسم الاعرجی، مشاور امنیت ملی عراق، امروز پنجشنبه ٣٠ مه پس از نشستی، کنفرانس مشترک خبری برگزار کردند.

نخست وزیر اقلیم کوردستان در این کنفرانس خبری، با بیان اینکه برگزاری این نشست‌ها یک امر عادی است، گفت:" در نشست‌هایمان با مقامات دولت و رهبران جریان‌های سیاسی درباره برخی مسائل حل نشده  - بین اربیل و بغداد – گفت‌وگو می‌كنیم."

نخست وزیر اقلیم همچنین یکی از اهداف سفر را "تحکیم روابط مطلوب"ی توصیف کرد که "در جریان" هستند.

ایشان ابراز امیدواری کرد که مسائل مربوط به تخصیص حقوق ماهانه کارمندان اقلیم کوردستان نیز "که درباره آن گفت‌وگو می‌کنیم"، حل شوند.

مشاور امنیت ملی عراق نیز گفت:"رسیدن به تفاهم بین اربیل و بغداد، توان بیشتری به عراق می‌بخشد. نقاط مشترک بسیاری داریم و برای اجرای قانون اساسی و تخصیص استحقاقات مالی اقلیم کوردستان، تلاش می‌کنیم."

او همچنین دیدار با نخست وزیر اقلیم را "فرصتی طلایی برای حل همه مشکلات" دانست.

نخست وزیر اقلیم کوردستان، صبح امروز وارد بغداد شد و درباره سفر امروز خود به بغداد در شبکه اجتماعی ایکس، پیامی منتشر کرد و نوشت:"امروز در بغداد هستم تا بر تامین حقوق مردم کوردستان تاکید کنم و اختلافات را از طریق گفت‌وگو و بر مبنای قانون اساسی، حل کنیم."

و نیز تاکید کرد:"باید ثبات و یک اقتصاد قوی، اولویت ما باشد."

این سومین سفر نخست وزیر اقلیم کوردستان به بغداد در سال میلادی جاری است.

ب.ن