سفیر آمریکا در عراق: حملات خشونت‌آمیز علیه شرکت‌های آمریکا توانایی جذب سرمایه‌گذاری را کاهش می‌دهد

نمایندگی شرکت آمریکایی کاترپیلار و مؤسسه‌ی کمبریج در بغداد مورد حمله قرار گرفتند
آلینا رومانوفسکی، سفری آمریکا در عراق فدرال
آلینا رومانوفسکی، سفری آمریکا در عراق فدرال

سفیر آمریکا در عراق می‌گوید که حملات خشونت‌آمیز اخیر علیه شرکت‌های آمریکایی و بین‌المللی را که توانایی عراق برای جذب سرمایه‌گذاری خارجی را تضعیف می‌کند، محکوم می‌کند.

آلینا رومانوفسکی سفیر ایالات متحده در عراق در بیانیه‌ای گفت: "ما حملات خشونت‌آمیز اخیر علیه شرکت‌های آمریکایی و بین‌المللی را محکوم می‌کنیم و از دولت عراق می‌خواهیم که تحقیقات جامعی انجام دهد و عاملان را به دست عدالت بسپارد و از چنین حملات در آینده جلوگیر کند."

رومانوفسکی گفت: "این حملات جان و دارایی عراقی‌ها را به خطر می‌اندازد و می‌تواند توانایی عراق برای جذب سرمایه‌گذاری خارجی را تضعیف کند. ما به مشارکت آمریکا و عراق برای ایجاد فرصت‌های اقتصادی و رفاه برای همه‌ی عراقی‌ها متعهد هستیم."

یک منبع امنیتی عراقی گفت که صبح روز پنجشنبه با نارنجک به شعبه‌ی شرکت مصالح ساختمانی آمریکایی کاترپیلار در بغداد و موسسه‌ی آموزش کمبریج در بغداد حمله شد.

منابع امنیتی عراق در بیانیه‌ای اعلام کردند که یک نارنجک در ساعت ۰۱:۲۰ بامداد پنجشنبه در مقابل یک شرکت کاترپیلار در منطقه جادریه بغداد منفجر شد. ۱۰ دقیقه بعد، در ساعت ۰۱:۳۰ بامداد، نارنجک صوتی دیگری در مقابل موسسه کمبریج در خیابان فلسطین در وسط یک منطقه مسکونی در بغداد منفجر شد.

این حملات تلفات جانی در پی نداشته است.

این حملات دو غذاخوری "کی اف سی" در خیابان‌های فلسطین و کراده ۶۲ مورد حمله قرار گرفتند.