مسرور بارزانی: امیدوارم موضوع حقوق کارمندان و بودجه‌ی کوردستان را به طور اساسی حل شود

مرکز پستی ایلگل پست توسط نخست‌وزیر افتتاح شد
مسرور بارزانی، نخست‌وزیر اقلیم کوردستان
مسرور بارزانی، نخست‌وزیر اقلیم کوردستان

مسرور بارزانی، نخست‌وزیر اقلیم کوردستان روز یکشنبه ۲۰ خرداد ۱۴۰۳، طی سخنانی در مراسم افتتاح مرکز ایگل پست در اربیل، گفت: این مرکز همچنین می‌تواند عاملی برای ارتقا و توسعه‌ مبادلات تجاری به ویژه‌ی تجارت الکترونیک بین اقلیم کوردستان و خارج از کشور و بالعکس شود.

نخست‌وزیر در ادامه‌ی سخنان خود به موضوع روابط با دولت فدرال مرکزی پرداخت و گفت: امیدوارم موضوع حقوق کارمندان را به طور اساسی حل نمایم و دیگر موضوع پرداخت حقوق کارمندان به اخبار رسانه‌ها تبدیل نشود.

متن سخنان نخست‌وزیر اقلیم کوردستان

به نام خداوند بزرگ و مهربان

حضار محترم

امروز در حال افتتاح یک پروژه‌ی مشترک از دو بخش دولتی و خصوصی هستیم که بخشی از دستور کار دولت اقلیم کوردستان در زمینه‌ی بهبود خدمات حمل و نقل به‌ ویژه خدمات پستی است که می‌خواهیم این بخش در سطح پیشرفت‌های سریع این عصر باشد.

این شرکت و مرکز شهرها و مناطق اقلیم کوردستان را با یکدیگر و همچنین با سایر نقاط عراق و جهان ارتباط بیشتری خواهد داد. این بخشی از برنامه‌های دولت برای نوسازی و دیجیتالی کردن خدمات عمومی و کاهش بوروکراسی است.

امروزه پست و حمل‌ونقل یک نهاد بسیار مهم و فعال است که خدمات زیادی را به شهروندان ارائه می‌دهد و امکانات زیادی را برای اداره‌ زندگی و امور روزمره‌ی شهروندان ایجاد می‌کند، در وقت آنها صرفه‌جویی کرده و در نتیجه به‌سرعت امور را اداره می‌کند. در عین حال، ارائه‌ این خدمات به صورت پیشرفته باعث کاهش ازدحام و بار بر دوش نهادهای دولت اقلیم کوردستان و همچنین بخش خصوصی خواهد شد.

این مرکز همچنین می‌تواند عاملی برای ارتقا و توسعه‌ مبادلات تجاری به ویژه‌ی تجارت الکترونیک بین اقلیم کوردستان و خارج از کشور و بالعکس شود.

کار این شرکت باید به صورت و نظام پیشرفته در چارچوب استانداردهای بین‌المللی انجام شود و امکانات لازم را برای شهروندان منطقه فراهم کند و به نقطه‌ی عطفی در حوزه‌ی پست و حمل‌و‌نقل تبدیل شود.

این موضوع ما را به حوزه دیگری می‌کشاند و آن سامانه آدرس است که باید در اقلیم کوردستان به شکلی مناسب و مدرن ساماندهی شود و طرف‌های مربوطه باید هر چه زودتر روی این موضوع کار کنند.

قبل از پایان سخنان خود از شهروندان به ویژه حقوق بگیران اقلیم کوردستان به دلیل حمایت و مقاومت در برابر توطئه‌ی برخی افراد و احزاب برای اهداف خود تشکر می‌کنم که می‌خواستند حاکمیت اقلیم کوردستان تضعیف کرد و حقوق کارمندان و بودجه‌ی اقلیم کوردستان بین استان‌ها توزیع شود.  مقاومت شما مانع از موفقیت این توطئه شد چنان‌که پیش‌تر گفته‌ام، ما دائماً با نخست‌وزیر دولت فدرال در تماس بوده و توانستیم در خدمت شما عزیزان کاری بکنیم که موضوع بودجه و حقوق کارمندان به طور اساسی حل شود.

امیدواریم حقوق کامل نیروهای امنیتی ماه چهارم و پنجم به زودی قبل از تعطیلات عید قربان در اختیار همه‌ی شهروندان قرار گیرد. امیدوارم موضوع حقوق‌ها دیگر خبری در رسانه‌ها نباشد و بتوانیم روابط خود را با دولت فدرال در سطح مناسبی قرار دهیم و به سمت روابط بهتر حرکت کنیم.

بار دیگر از حضور شما سپاسگزارم و این موفقیت را به شهروندان اقلیم کوردستان تبریک می‌گویم.