مدیر فرودگاه اربیل از راه‌اندازی پرواز مستقیم اقلیم کوردستان-بریتانیا خبر داد

در آینده‌ای نزدیک پرواز مستقیم اقلیم کوردستان-‌ آمریکا برقرار خواهد شد
احمد هوشیار، رئیس فرودگاه بین‌المللی اربیل
احمد هوشیار، رئیس فرودگاه بین‌المللی اربیل

مدیر فرودگاه بین‌المللی اربیل می‌گوید، آغاز اولین پرواز بین فرودگاه بین‌المللی اربیل و فرودگاه گات ویک در انگلستان نشان دهنده‌ی اهمیت فرودگاه بین‌المللی اربیل است که بر اساس نظام و استانداردهای بین‌المللی فعالیت می‌کند.

احمد هوشیار، مدیر فرودگاه بین‌المللی اربیل، روز شنبه ۲۶ خرداد به کوردستان ۲۴ گفت: راه‌اندازی اولین پرواز بین فرودگاه بین‌المللی اربیل و فرودگاه گات ویک در بریتانیا، اهمیت فرودگاه بین‌المللی اربیل را بر اساس نظام‌ و استانداردهای بین‌المللی نشان می‌دهد.

 احمد هوشیار گفت: خوشبختانه از سال۲۰۰۵ تاکنون در سطح عراق، دیروز اولین بلیط پرواز در فرودگاه اربیل چاپ شد که مستقیماً روی آن نوشته شده "Erbil - Gat London" که باعث خوشحالی بود و در سه ماه گذشته ما توانستیم برای اتصال نظام اطلاعات توریستی به انگلستان تلاش کنیم. در عین حال، اگر داده نادرست باشد، برخلاف شرایط قبل جواب رد به ما برمی‌گردد. دیروز۱۲۳ گردشگر به لندن سفر کردند و۱۳گردشگر نیز به فرودگاه بین‌المللی اربیل بازگشتند.

وی افزود: فرودگاه بین المللی اربیل۳۱ پرواز مستقیم با کشورهای جهان بدون ترانزیت داریم و تلاش می‌کنیم در آینده‌ نزدیک پروازهای مستقیم با کشورها داشته باشیم، اما چون عراق فراتر از هوانوردی است، این کار آسان نیست. اما چنانکه پیش‌تر از طریق این کانال اعلام کرده‌ایم، به شما قول می‌دهیم که سورپرایز پرواز مستقیم به آمریکا هم داشته باشیم.

مدیر فرودگاه بین‌المللی اربیل در مورد تعداد پروازهای روزانه تاکید کرد که امروز۸۲ پرواز داریم، علاوه بر پروازهای اضافی که برای ما انجام می شود، در مورد دیجیتالی کردن عملیات فرودگاه بر اساس استانداردهای بین‌المللی و آمدن به اقلیم کوردستان هم گفت می‌توانیم ویزای الکترونیکی دولت اقلیم کوردستان را از طریق وب سایت وزارت کشور اقلیم کوردستان دریافت کنید.