ریزان محمد صالح: اجساد شماری از پناهجویان کورد پیدا شد

"سرنشین قایق غرق شده در آبهای ایتالیا بودند"
ریزان محمد صالح، نماینده دولت اقلیم کوردستان در ایتالیا
ریزان محمد صالح، نماینده دولت اقلیم کوردستان در ایتالیا

اربیل (کوردستان٢٤)- نماینده دولت اقلیم کوردستان در ایتالیا، از پیدا شدن اجساد شماری از پناهجویان کورد خبر داد که سرنشین قایق غرق شده در آبهای آن کشور بوده‌اند.

ریزان محمد صالح، نماینده دولت اقلیم کوردستان در ایتالیا، امروز سه‌شنبه ١٨ ژوئن در مصاحبه با کوردستان٢٤، در خصوص وضعیت پناهجویان کورد که سرنشین قایق غرق شده در آبهای ایتالیا بودند، گفت به دستور مسرور بارزانی، نخست وزیر اقلیم کوردستان، پیگیر وضعیت آنها هستند.

وی، افزود تاکنون مشخص شده که چهار نفر از پناهجویان کورد جان خود را از دست داده‌ و اجساد سه نفر از آنان پیدا شده است. همچنین شش سرنشین دیگر کورد نجات پیدا کرده‌ و به بیمارستان‌های ایتالیا منتقل شده‌اند.

ریزان محمد صالح، با اشاره به اینکه موتور قایق آتش گرفته و در حال حاضر دادگاه مشغول بررسی پرونده آن است، گفت هنوز روشن نیست چند سرنشین کورد در قایق غرق شده، بوده‌اند.

نماینده دولت اقلیم کوردستان در ایتالیا با بیان اینکه بیشتر سرنشینان قایق، عرب سوری بوده‌اند، گفت قرار است فردا از محل وقوع حادثه بازدید کنند.

روز دوشنبه ١٧ ژوئن، رسانه‌های ایتالیا گزارش دادند که یک قایق حامل پناهجویان در آبهای ایتالیا غرق شده و سرنوشت ده‌ها سرنشین آن نامعلوم است.

رسانه‌های ایتالیا اعلام کرده‌اند که اجساد ١٠ نفر از سرنشینان قایق را پیدا کرده و هنوز سرنوشت ٦٠ سرنشین دیگر نامعلوم است.

ب.ن