افزایش آمار ورود گردشگران به استان سلیمانیه

"تصمیم گرفتم تعطیلات را در طبیعت خوش آب و هوای سرزمین خودم سپری کنم"
گردشگاه دوکان در استان سلیمانیه
گردشگاه دوکان در استان سلیمانیه

اربیل (کوردستان٢٤)- سازمان گردشگری اقلیم کوردستان، می‌گوید که آمار ورود گردشگران به استان سلیمانیه در مقایسه با سال گذشته افزایش پیدا کرده و در تعطیلات عید قربان، بیش از ٧٠ هزار گردشگر از اماکن گردشگری استان، بازدید کرده‌اند.

مدیریت کل سازمان گردشگری اقلیم کوردستان در استان سلیمانیه، اعلام کرد که ٧٥ هزار گردشگر برای گذراندن تعطیلات عید قربان، به آن استان سفر کرده‌اند و این نشان می‌دهد که آمار ورود گردشگران به استان در مقایسه با سال گذشته، افزایش پیدا کرده است.

گزارشگر کوردستان٢٤ از سلیمانیه گزارش داد که مناطق گردشگری استان، هتل‌‌، غذاخوری و کافه‌ها مملو از گردشگران خارجی شده‌اند.

لاوه عثمان، بانوی ساکن سلیمانیه به گزارشگر کوردستان٢٤ گفت:"قصد داشتم که تعطیلات عید را در یکی از کشورهای عربی بگذرانم، اما دیدم آب و هوای کوردستان از بسیاری جاها که دمای هوا بالا است، سازگارتر است و تصمیم گرفتم تعطیلات عید را در طبیعت خوش آب و هوای سرزمین خودم سپری کنم."

 لاوه عثمان، بانوی ساکن سلیمانیه گفت تعطیلات عید را در سرزمین خودم می‌گذرانم
لاوه عثمان، بانوی ساکن سلیمانیه گفت تعطیلات عید را در سرزمین خودم می‌گذرانم

بر پایه آمار اعلام شده، ٩٥ درصد گردشگرانی که به سلیمانیه سفر کرده‌اند از جنوب و مرکز عراق بوده‌اند.

توسعه بخش گردشگری، یکی از اولویت‌های کابینه نهم دولت اقلیم کوردستان است و دولت با تدوین یک طرح راهبردی در تلاش است که تا هشت سال آینده، قادر به جذب ۲۰ میلیون گردشگر در سال باشد.

امنیت و کیفیت بالای مناطق گردشگری اقلیم کوردستان، به عنوان دلایل اصلی جذب گردشگر، ذکر شده‌اند.

دولت اقلیم به منظور تسهیل سرمایه‌گذاری و گردشگری، در اوایل سال ٢٠٢٣، نظام الکترونیکی درخواست ویزای سفر به اقلیم را راه‌اندازی کرد.

ب.ن