ارتش اسرائیل طرح عملیات علیه حزب‌الله لبنان را تصویب کرد

‌نظامیان حزب‌الله پیش‌تر عکس‌هایی هوایی از شمال اسرائیل منتشر کردند

تنش میان اسرائیل و شبه‌نظامیان حزب‌الله بالا گرفته است. یسرائیل کاتس، وزیر خارجه‌ی اسرائیل تهدید به "جنگ همه‌جانبه" کرد. ارتش اکنون طرح‌های عملیات برای حمله احتمالی به لبنان را تأیید کرده است. حزب‌الله یک ویدئو منتشر کرد.

پس از افزایش تنش‌ها با شبه‌نظامیان افراطی حزب‌الله، ارتش اسرائیل (IDF) طرح‌های عملیاتی برای حمله احتمالی به لبنان را تصویب کرد.

ارتش اسرائیل می‌گوید: «در چارچوب ارزیابی وضعیت، طرح‌های عملیاتی برای حمله به لبنان تأیید و تصویب شده است. تصمیماتی برای افزایش بیشتر آمادگی عملیاتی نیروها در میدان گرفته شده است.» تنش میان اسرائیل و حزب‌الله لبنان اخیراً بالا گرفته است.

یسرائیل کاتس، وزیر امور خارجه‌ی اسرائیل نسبت به بالا گرفتن تنش در شمال کشور هشدار داد. او شامگاه روز سه‌شنبه ۲۹ خرداد، در شبکه‌ی اجتماعی ایکس نوشت: «در یک جنگ همه‌جانبه، حزب الله نابود خواهد شد و لبنان ضربه سختی خواهد خورد.» کاتس تهدید کرد: «ما در یک‌قدمی تصمیم برای تغییر قواعد علیه حزب‌الله و لبنان هستیم.»

پپیش‌ازاین شبه‌نظامیان حزب‌الله لبنان عکس‌های هوایی خود از شمال اسرائیل را منتشر کرده بودند. گفته می‌شود که این تصاویر بندر حیفا و دیگر مکان‌های استراتژیک مهم در این منطقه را نشان می‌دهد که توسط یک پهپاد گرفته شده است.

بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر اسرائیل نیز اخیراً تأکید کرده بود که در صورت لزوم، ارتش آماده عملیات فشرده در لبنان است.

آموس هوخشتاین، فرستاده ویژه آمریکا روز سه‌شنبه ۱۸ ژوئن در لبنان برای دستیابی به آتش‌بس میان اسرائیل و شبه‌نظامیان شیعه‌ی حزب‌الله گفت‌وگویی با مقامات این کشور کرد. بر اساس اطلاعات منابع لبنانی، هوخشتاین می‌خواسته هشدار شدید اسرائیل را به‌طرف لبنانی برساند.