عراق با ورود زائران اربعین با خودرو شخصی موافقت نکرد

عراق می‌گوید جاده‌های این کشور توان تحمل خودروهای شخصی ایرانی را ندارند

رئیس ستاد اربعین ایران با بیان اینکه دولت عراق با تردد وسیله‌ی نقلیه‌ی شخصی از ایران به کشورش موافقت نکرد، گفت: ‌‌جاده‌های این کشور شرایط حجم بالای خودرو‌های شخصی را نکرد.

بە گزارش رسانه‌های ایران، ‌مجید میراحمدی ‌در سفر به استان خوزستان و بازدید از مرز چذابه اظهار کرد: مکان‌های مناسبی برای استراحت تمامی نیروهای خدمات‌دهی در اربعین حسینی از قبیل فراجا پیش‌بینی شده است.

رئیس ستاد اربعین ایران در پاسخ به این سؤال که آیا تردد با اتومبیل شخصی در خاک عراق امکان دارد، گفت: دولت عراق موافقتش را با تردد ‌وسیله‌ی نقلی شخصی اعلام نکرد‌؛ آنها گفتند که ظرفیت لازم برای جاده‌ها وجود ندارد، بنابراین امکان اینکه خودرو‌های شخصی ما در ایام اربعین به کشور عراق بروند وجود ندارد.

میراحمدی با اشاره به اینکه تا ۱۰ سال آینده اربعین حسینی در فصل گرما است، گفت: مهم‌ترین نیاز زائران اربعین حسینی این است ما به‌ سرعت از مرز آنها را عبور دهیم و شرایط مطلوب برای آنها فراهم کنیم تا دچار گرمازدگی نشوند.

وی در ادامه با بیان اینکه حتماً امسال برای تهیه‌ی اتوبوس تلاش بیشتری باید کنیم، گفت: تمام توان و ظرفیت کشور را بسیج می‌کنیم.