حسن نصرالله اسرائیل را تهدید کرد

"اسرائیل اعلام کرد طرح حمله به لبنان را تایید کرده است"
حسن نصرالله، رهبر حزب‌الله لبنان - عکس: ای اف پی
حسن نصرالله، رهبر حزب‌الله لبنان - عکس: ای اف پی

اربیل (کوردستان٢٤)- حزب‌الله امروز چهارشنبه ٢٠ ژوئن، اعلام کرد که هیچ نقطه‌ای از اسرائیل در امان نخواهند بود، اگر آن کشور به لبنان حمله کند. این در حالی است که اسرائیل اعلام کرده طرح حمله به لبنان را تایید کرده است.

حسن نصرالله، رهبر حزب‌الله لبنان در یک سخنرانی تلویزیونی که در بحبوحه تنش‌های پیچیده در سراسر مرز اسرائیل و لبنان پخش شد، گفت:"هیچ مکانی در اسرائیل از موشک‌های ما در امان نخواهد بود."

نصرالله همچنین کشور قبرس را در صورت باز کردن فرودگاه‌ها یا پایگاه‌هایش برای حمله به لبنان تهدید کرد.

قبرس، محل استقرار دو پایگاه نظامی بریتانیا از جمله یک پایگاه هوایی است، اما در قلمرو مستقل بریتانیا هستند و تحت کنترل دولت قبرس نیستند.

نیکوس کریستودولیدس، رئیس جمهور قبرس، دخالت کشورش در جنگ را تکذیب کرد و گفت که "بخشی از راه حل" هستند و نقش خود را در ایجاد کریدور دریایی بشردوستانه به غزه که "توسط جامعه بین‌المللی به رسمیت شناخته شده است" یادآور شد.

در همین حال، جنگ بین اسرائیل و حماس در غزه، با حملات هوایی اسرائیل و درگیری بین سربازان و شبه نظامیان فلسطینی شدت گرفته است.

شاهدان و آژانس دفاع مدنی در نوار غزه تحت کنترل حماس، از حملات هوایی اسرائیل در غرب رفح خبر دادند که در آن به گفته پزشکان، حداقل هفت نفر کشته شده‌اند.

پزشکان در بیمارستان اروپایی در خان یونس به خبرگزاری فرانسه گفتند پس از حمله هوایی اسرائیل که به کشته شدن گروهی از مردم در جاده صلاح‌الدین در شرق شهر رفح منجر شده، ١٠ جسد به آن مرکز منتقل شده‌اند.

جنگ در سراسر منطقه سرایت کرده است و تعدادی از گروه‌های مورد حمایت ایران را به خود جلب کرده است که می‌گویند در همبستگی با فلسطینیان در غزه، عمل می‌کنند.

ای اف پی/ ب.ن