نتانیاهو: اسرائیل برای بقای خود به تسلیحات آمریکا نیاز دارد

"از آنچه نتانیاهو می‌گوید آگاه نیستیم"
بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل
بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل

اربیل (کوردستان٢٤)- بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل، روز پنجشنبه ٢٠ ژوئن، اعلام کرد که کشورش در "جنگ برای بقای خود" به تسلیحات ایالات متحده نیاز دارد.

او در بیانیه‌ای گفت:"من حملات به شخص خودم را متحمل می‌شوم، مشروط بر اینکه اسرائیل تسلیحات مورد نیازش را از آمریکا دریافت کند."

این اظهارات نخست وزیر اسرائیل پس از آن بیان شد که وی در ویدئویی واشنگتن را به "تحویل ندادن سلاح و مهمات به اسرائیل" متهم کرد.

مقامات آمریکایی گفته‌اند از آنچه نتانیاهو می‌گوید آگاه نیستند.

جان کربی، سخنگوی شورای امنیت ملی آمریکا، روز پنجشنبه به خبرنگاران گفت:"این اظهارات با توجه به میزان حمایتی که ما داریم و خواهیم داشت، عمیقا ناامیدکننده و مطمئنا برای ما آزاردهنده بودند."

واشنگتن گفت که تنها یک محموله بمب ٢٠٠٠ پوندی وجود دارد که تحویل آن به دلیل نگرانی در مورد استفاده از آن در مناطق پرجمعیت غزه، در حال بررسی است.

کربی گفت که قرار است جک سالیوان، مشاور امنیت ملی آمریکا روز پنجشنبه با همتای اسرائیلی خود، تزاچی هانگبی و ران درمر، وزیر امور راهبردی، دیدار کند.

واشنگتن حامی اصلی نظامی اسرائیل است، اما کاخ سفید نسبت به افزایش تلفات غیرنظامیان در غزه، جایی که اسرائیل در آن بیش از هشت ماه عملیات علیه حماس انجام داده، ابراز ناامیدی کرده است.

ای اف پی/ ب.ن