اوکراین نقطه راهبردی را تقویت می‌کند

"می‌تواند پیشروی روسیه را تسریع کند"
ورودی چاسیویار
ورودی چاسیویار

اربیل (کوردستان٢٤)- اوکراین گفته است که در حال اعزام نیروهای کمکی به یک شهر راهبردی بر فراز تپه‌‌ای در شرق منطقه دونتسک است، نقطه‌‌ای حیاتی که تصرف آن می‌تواند پیشروی روسیه را در عمق منطقه صنعتی تسریع کند.

دونتسک از زمان تهاجم نیروهای روسی در فوریه ٢٠٢٢ بیشترین بار درگیری‌ها را متحمل شده است و نیروهای اوکراینی در تلاش هستند تا در آنجا در برابر نیروهای روسی مقاومت کنند.

ارتش اوکراین در اواخر روز پنجشنبه در بیانیه‌ای اعلام کرد:"یگان‌های تیپ ٢٤ مکانیزه، برای تقویت دفاع از بخش چاسیو‌یار، مستقر شده‌اند."

همچنین افزود:"وضعیت در شهر و اطراف آن به شدت دشوار است. دشمن به طور مداوم حملات گسترده‌ای را سازماندهی می‌کند و سعی دارد از شمال و جنوب، شهر را دور بزند."

به گفته وبلاگ نویسان نظامی، این یگان در نزدیکی شهر تورتسک، یکی دیگر از مناطق خط مقدم مستقر شده است.

چاسیویار، که قبل از جنگ جمعیتی حدود ١٢٠٠٠ نفر داشت، در بالای مراکز غیرنظامی کراماتورسک و کوستیانتینیوکا واقع شده است.

ارتش اوکراین می‌گوید به طور دائم هدف حملات هوایی روسیه قرار گرفته است و اخیرا تصاویر هوایی از آن شهر منتشر شده است که ردیف‌هایی از بلوک‌های مسکونی دوران شوروی را نشان می‌دهد که بمباران شده و در حال سوختن هستند.

کرملین در اواخر سال ٢٠٢٢ اعلام کرد که دونتسک را که حدود یک دهه است تقریبا تحت کنترل نیروهای روسیه و جدایی طلبان مورد حمایت کرملین قرار دارد، ضمیمه خود کرده است.

ای اف پی/ ب.ن