افزایش دما در شهرهای جنوب ایران از ۵۰ درجه گذشت

امواج گرما بیساری از شهرهای جهان را دربرگرفته است
افزایش دما در ایران
افزایش دما در ایران

مدیرکل پیش‌بینی سازمان هواشناسی ایران می‌گوید، روند افزایش دمای هوا در بسیاری از شهرهای کشور آغاز شده و مردم در ۹ شهر با دمای ۵۰ درجه روبه‌رو هستند.

 صادق ضیاییان، مدیرکل پیش‌بینی سازمان هواشناسی ایران، به خبرنگاران گفت طبق آخرین تحلیل‌های انجام شده، بیشینه دمای هوا در ۹ شهر در استان‌های بوشهر، خوزستان و فارس طی شبانه‌روز منتهی به یکشنبه سوم تیر، به بالای ۵۰ درجه رسیده است.به گزارش سازمان هواشناسی، شهرهای خورموج در بوشهر با دمای ۵۰.۹، گتوند و بستان در خوزستان ۵۰.۶، شبانکاره در بوشهر ۵۰.۵، دژگاه دهرم در استان فارس ۵۰.۴، اهواز، صفی آباد دزفول و آب پخش بوشهر ۵۰.۲ و شوش در خوزستان با دمای ۵۰ درجه سانتی‌گراد، گرم‌ترین هوا را در این روزها تجربه می‌کنند.

مدیرکل پیش‌بینی سازمان هواشناسی افزود تا شش روز آینده بیشینه دمای هوا در برخی شهرهای مناطق جنوب غرب کشور به بیش از ۵۰ درجه خواهد رسید.

با فرارسیدن تابستان، امواج خطرناک هوای گرم در نیمکره‌ی شمالی، شهرهای بزرگ و کوچک در سراسر جهان را دربرگرفته است که می‌تواند نشانه‌ای از شکستن رکورد گرمای سال ۲۰۲۳ باشد که به‌عنوان گرم‌ترین تابستان در دو هزار سال گذشته شناخته شده بود.