استقبال پرزیدنت بارزانی از سفیر هلند در عراق

"نقش هلند در حمایت از نیروی پیشمرگ کوردستان قابل توجه است"
پرزیدنت مسعود بارزانی و سفیر هلند در عراق
پرزیدنت مسعود بارزانی و سفیر هلند در عراق

اربیل (کوردستان٢٤)- پرزیدنت بارزانی، نقش هلند در حمایت از نیروی پیشمرگ کوردستان را قابل توجه، توصیف کردند.

پرزیدنت مسعود بارزانی، امروز دوشنبه ٢٤ ژوئن در صلاح‌الدین اربیل از هانس ساندی، سفیر هلند در عراق استقبال کردند.

بر پایه بیانیه بارگاه بارزانی، سفیر هلند که با پایان ماموریتش به دیدار پرزیدنت بارزانی رفته است، روابط بین اقلیم کوردستان و هلند را ارج نهاده و از همکاری‌های دولت اقلیم کوردستان برای تداوم و پیشبرد روابط در همه زمینه‌‌ها قدردانی کرده است، به ویژه در زمینه‌های اقتصاد، کشاورزی و سرمایه‌گذاری. او همچنین بر تداوم همکاری‌های کشورش با نیروی پیشمرگ اقلیم کوردستان در چارچوب ائتلاف بین‌المللی ضد داعش، تاکید کرده است.

در بیانیه آمده است که پرزیدنت بارزانی نیز ضمن تقدیر از تلاش‌های سفیر هلند در گذشته، برای وی در انجام وظایف جدید خود، آرزوی موفقیت کرده‌اند.

پرزیدنت بارزانی همچنین روابط بین دولت‌های اقلیم کوردستان و هلند را در همه زمینه‌‌ها ارج نهاده و تاکید کرده‌اند که مردم کوردستان دوستان خود را فراموش نمی‌کنند و از مردم و دولت هلند به خاطر کمک‌هایشان به آوارگان کوردستان در روزهای سخت، قدردانی کرده‌اند.

پرزیدنت بارزانی، نقش هلند در حمایت از نیروی پیشمرگ کوردستان را در جنگ علیه تروریست‌های داعش و انجام اصلاحات در وزارت امور پیشمرگ، مورد توجه قرار داده و تاکید کرده‌اند که نقش قابل توجهی داشته‌اند.

اوضاع سیاسی و امنیتی منطقه، روابط بین دولت اقلیم کوردستان و دولت فدرال و انتخابات آینده پارلمان کوردستان، از دیگر موضوع‌‌های مورد گفت‌وگو در این دیدار بوده‌اند.

ب.ن