وزیر حمل‌ونقل لبنان: نگهداری تسلیحات ارسالی ایران برای حزب‌الله در فرودگاه بیروت صحت ندارد

نشریه‌ی تلگراف پیش‌تر از رسیدن جعبه‌های بزرگ غیرعادی به فرودگاه بیروت خبر داده بود

علی حمیه، وزیر حمل‌ونقل لبنان، روز دوشنبه ۴ تیرماه ۱۴۰۳، در حضور نمایندگان رسانه‌ها ذخیره و نگهداری سلاح‌های گروه حزب‌الله در فرودگاه بیروت را تکذیب کرد.

در شرایطی که نگرانی‌ها از بروز جنگ تمام‌عیار میان حزب‌الله و اسرائیل در حال افزایش است، روزنامه‌ی تلگراف روز یکشنبه با انتشار مطلبی نوشت که منابع آگاه از «رسیدن جعبه‌های بزرگ غیرعادی» به فرودگاه لبنان خبر می‌دهند و از ارسال تسلیحات به لبنان با پروازهای مستقیم از ایران نگران‌اند.

این نشریه گزارش کرد که گروه شبه‌نظامی حزب‌الله لبنان که تحت حمایت جمهوری اسلامی قرار دارد، موشک‌ها و تسلیحات نظامی را در فرودگاه انبار می‌کند.

به گزارش تلگراف، این منابع به این دلیل موضوع را فاش می‌کنند که نمی‌خواهند یک فرودگاه غیرنظامی در معرض خطر انفجاری مانند آنچه سال ۲۰۲۰ در بندر بیروت رخ داد، قرار بگیرد.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، پس از انتشار این گزارش، علی حمیه، وزیر حمل‌ونقل لبنان، برای تکذیب، کنفرانسی مطبوعاتی برگزار کرد و مطلب نشریه‌ی تلگراف را «مقاله‌ای پوچ» توصیف کرد.

حمیه در این کنفرانس خبری تأکید کرد: «این نشست را برگزار می‌کنم تا روشن کنم هر آنچه در تلگراف نوشته شده، دروغ است و هیچ سلاحی به فرودگاه بیروت وارد یا از آن خارج نمی‌شود.»

اتحادیه حمل‌ونقل هوایی لبنان نیز در بیانیه‌ای اعلام کرد که «اظهارات و دروغ‌های نادرست با هدف به خطر انداختن فرودگاه بیروت و کارکنان آن، غیرنظامیان و مسافران» را محکوم می‌کند.

تنش‌ها و تبادل موشک میان حزب‌الله و اسرائيل در دو هفته گذشته و پس از حمله هوایی و کشته‌شدن یکی از فرماندهان ارشد حزب‌الله تشدید شد.

مقام‌های اسرائیلی تهدید کرده‌اند که در صورت به نتیجه نرسیدن مذاکرات برای دور کردن حزب‌الله از مرز، به لبنان حمله نظامی خواهند کرد.