طوزخرماتو دوباره انفال شد

طی دو سه روز آینده شهروندان طوزخزماتو تصمیم خودشان را خواهند گرفت و اگر لازم باشد به صورت استشهادی به شهر خود باز خواهند گشت.

K24 - اربیل

حسن بارام معاون مسئول دفتر اتحادیه میهنی در طوزخرماتو به کردستان 24 گفته است که خرماطو دوباره انفال و ساکنین آن آواره شدند.

همچنین گفته است که «طی چند روز گذشته در طوزخرماطو دهها شهید دادیم و صدها تن از ساکنین شهر در اسارت دشمن هستند و شبه نظامیان حشد الشعبی جنازه شهیدانمان را به دنبال خود می‌کشند و پرچم کردستان را زیر پاهایشان انداختند، حتی شهروندان ما را با بلوک کشته‌اند».

وی درخواست بازگشت از سوی بعضی از مقام‌های کردستان را رد کرده و گفته است «برگردیم که به ما تجاوز کنند و ما تنها در صورتی باز خواهیم گشت که از کرامت ما حفاظت شود و به  سربلندی برگردیم».

بارام مسئولان کردستان را خطاب قرار داد و گفته است که «اگر با سربلندی ما را باز می‌گردانند باز خواهیم گشت و در غیر این صورت طی دو سه روز آینده شهروندان ما تصمیم خودشان را خواهند  گرفت و اگر لازم باشد به صورت استشهادی به شهر خودمان باز خواهیم گشت، حتی اگر کشته شویم و اجازه نخواهیم داد شهر ما را در اشغال دشمنان بماند، در حالی که زندگی در این وضعیت برای ما هیچ ارزشی ندارد».

وی با انتقاد از آن دسته از مسئولان اتحادیه که با حشد الشعبی توافق کردند و آنها را تنها جا گذاشتند گفت «جنازه شهیدان ما در خیابان و کوچه‌های شهر افتاده است و حشد الشعبی نه تنها به کرامت مردم کرد در طوزخرماتو توهین می‌کنند، بلکه تجاوز هم می‌کنند. اما ما هیچ گلایه‌ای از شبه نظامیان حشد الشعبی نداریم، چونکه آنها دشمن هستند».

بارام همچنین از سازمان ملل، سازمان‌های جامعه جهانی انتقاد کرده که در مقابل جنایتهای حشد الشعبی  علیه ساکنین غیر نظامی طوزخرماتو سکوت کرده‌اند.

JS