روحانی: فرکانس اعتراضات به سمت همه است

«آمریکا» در انتقال پرونده ایران به سازمان ملل شکست خورد و کسی با آن همراهی نکرد

K24 - اربیل

حسن روحانی رئیس جمهور ایران اعلام کرد سخنان مردم موج و فرکانس خاص ندارد که این صدا فقط به سمت قوه مجریه بیاید بلکه فرکانس هایی دارد که به سمت همه می‌رود.

روحانی روز یکشنبه 27 اسفند پس از جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران گفت برخی‌ها پارازیت می اندازند و نمی خواهند به سخنان مردم گوش دهند.

در دی‌ماه اعتراضات سراسری در بیش از 100 شهر کشور علیه کلیت نظام جمهوری اسلامی برگزار شد.

عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور روز 19 اسفند اعلام کرد اعتراض‌های دی‌ماه منشا بیرونی نداشته و توسط هیچ گروه یا طیفی سازماندهی نشده بود و فشارهای اقتصادی و مسائلی مثل بیکاری، وزن بالایی در شکل دادن اعتراض‌ها داشت.

اعتراض دراویش گنابادی، دختران خیابان انقلاب و کشاورزان اصفهان حلقه فشار بر جمهوری اسلامی را زیادتر کرده‌اند.

روحانی که با حضور اعضای کابینه در حیاط ساختمان ریاست دولت با روزنامه‌نگاران صحبت می‌کرد، اظهار داشت مردم اشکالاتی دارند، انتقاداتی دارند، پیشنهاداتی دارند و باید آنرا پاس داشت.

رئیس جمهور همچنین آمریکا را در مساله برجام را شکست خورده دانست و گفت در این مساله همه جهان در برابر آن ایستاد و آژانس بین المللی انرژی اتمی را مرجع تعهدات ایران به برجام دانستند.

همچنین گفت در انتقال پرونده ایران به سازمان ملل هم شکست خورند و کسی با آنها همراهی نکرد.

دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا که برای «آخرین بار» تعلیق تحریم‌های هسته‌ای ایران را تمدید کرده، کشورهای عمده اروپایی را برای اصلاح برجام تحت فشار قرار داده است.

ترامپ خواستار توافق تکمیلی با چهار شرط اساسی است:  «دسترسی فوری بازرسان بین‌المللی به تمامی مکان‌ها و تاسیسات ایران، دائمی شدن محدودیت‌ها برای برنامه هسته‌ای ایران، تضمین به عدم نزدیک شدن به سلاح هسته‌ای، و محدودیت برنامه موشک‌های دوربرد ایران».

هربرت مک‌ماستر مشاور امنیت ملی کاخ سفید و نیکی هیلی نماینده آمریکا در سازمان ملل خواستار اقدام بین‌المللی علیه فعالیت‌های «بی‌ثبات‌کننده» ایران در منطقه شده‌اند.

صدور تسلیحات نظامی به شبه نظامیان حوثی در یمن، حضور نظامی در سوریه و تشکیل گروه‌های شبه نظامی در این کشور و حمایت همه جانبه از حزب الله لبنان و حشد الشعبی عراق نگرانی مقام‌های ارشد آمریکا را در پی داشته و از آن به عنوان فعالیت‌های بی ثبات کننده ایران در منطقه یاد کرده‌اند.