تشدید جدال لفظی رئیس جمهور ایران و نخست وزیر اسرائیل

حسن روحانی اسرائیل را بە حمایت از تروریست‌ها در سوریە متهم کردە بود

 K24 - اربیل

بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل، در تویتی خطاب بە رئیس جمهوری ایران گفته است:" رژیم تروریستی ایران خود حکم ترور در سراسر منطقه را صادر می‌کند".

حسن روحانی رئیس جمهوری ایران روز چهارشنبە ١٥ فروردین، قبل از سفر بە ترکیه جهت شرکت در نشست سە‌گانە رهبران روسیە، ترکیه و ایران، در پیامی برای روسای جمهوری ترکیە و سوریە گفتە بود:" حمایت‌های روزمره رژیم صهیونیستی از تروریست‌ها در سوریه  و نقض حاکمیت و تمامیت ارضی آن کشور بر پیچیدگی بحران افزوده است".

 نتانیاهو در پاسخ بە سخنان روحانی گفتە است: " رژیم تروریستی ایران خود حکم ترور در سراسر منطقه را صادر می‌کند و  اسرائیل را به تروریسم متهم می‌کند.

اگر روحانی از فعالیت‌های تروریستی و خرابکاری که روزانه توسط نیروی قدس ایران در سوریه انجام می‌شود، آگاه نباشد، اسرائیل می‌تواند او را به روز رسانی کند."

اخبار کردستان ٢٤ را در تلگرام، تویتر و فیسبوک دنبال کنید.

روحانی همیچنین گفته بود:" جامعه بین‌المللی نباید نسبت به این تجاوزات و دیگر جنایات رژیم صهیونیستی از جمله علیه مردم فلسطین که اخیرا تظاهرات مسالمت آمیز آنها را به خاک و خون کشید بی‌تفاوت باشد".

نخست وزیر اسرائیل نیز گفتە است: "اگر روحانی از فعالیت‌های تروریستی و خرابکاری که روزانه توسط نیروی قدس ایران در سوریه انجام می‌شود، آگاه نباشد، اسرائیل می‌تواند او را به روز رسانی کند."

بیشتـــــر:

پنتاگون: آمریکا قویا از حق اسرائیل برای دفاع از تمامیت ارضی خود حمایت می‌کند

وزیر خارجە انگلستان از نقش ایران در رویارویی‌های اخیر در مرزهای اسرائیل ابراز نگرانی کرد

گوین ولیامسن: ما شاهد چالشهای ایران و روسیە در منطقه هستیم

تیلرسون: ایران نیروهای بی‌ثبات‌کننده خود را از سوریه خارج کند

/ا.م