جنگنده‌های ترکیه مناطق مرزی کردستان را بمباران کردند

ارتش ترکیه مناطق مرزی اقلیم کردستان را اشغال کرده است

K24 – اربیل

جنگنده‌های ترکیه روز چهارشنبه پنجم اردیبهشت منطقه مرزی «پشدر» از توابع استان سلیمانی را بمباران کردند.

خبرنگار کردستان24 در منطقه گزارش داد که جنگنده‌های ترکیه بعد از ظهر روز چهارشنبه روستاهای «سوره دی»، «بوکریسکان» و شاروش» در بخش «سنگسر» را بمباران کردند.

جنگنده‌های ترکیه به بهانه وجود افراد مسلح حزب کارگران کردستان- پ.ک.ک مناطق مرزی کردستان را بمباران می‌کنند.

تاکنون هیچ خبری درباره خسارت جانی و مالی بمباران مناطق مرزی کردستان توسط جنگنده‌های ترکیه گزارش نشده است.

جنگنده‌های ترکیه همچنین روز چهارشنبه منطقه مرزی «ورتی» از توابع استان اربیل را بمباران کردند.

کویستان احمد فرماندار شهرستان رواندز به خبرنگار کردستان24 گفت جنگنده‌های ترکیه روستاهای «زارگلی»، «بوکریسکان» و دره «بدران» را بمباران کردند.

بمباران جنگنده‌های ترکیه همزمان است با اشغال مناطق مرزی کردستان توسط ارتش ترکیه که در منطقه مرزی «برادوست» در بخش «سیدکان» از توابع استان اربیل بیش از 10 کیلومتر وارد خاک اقلیم کردستان شده‌اند.

بسیاری از ساکنین منطقه بر اثر حمله ترکیه خانه‌های خود را ترک کرده‌اند.

فرماندار چومان روز پنجشنبه دوم فروردین به خبرگزاری فرانسه گفت ارتش ترکیه چندین پایگاه نظامی در بخش سیدکان از توابع شهرستان سوران در استان اربیل احداث کرده است.

توپخانه‌های ارتش ترکیه  روز 16 فروردین روستاهای بوزنیه، سیران، گوره‌شان، آلکان، لیلکان و خلیفان و همچنین کوه‌های کویت، دیر و کورت در بحش سیده‌کان ار توابع استان اربیل را توپباران کردند.

جنگنده‌های ترکیه چهارشنبه شب نهم فروردین مناطق کوهستانی در شمال شرق اربیل را بمباران کردند.

روز 18 فروردین سه برادر بر اثر بمباران جنگنده‌های ترکیه در منطقه مرزی شهرستان «آمدی» از توابع استان دهوک شهید شدند.

در روز اول فروردین هم چهار شهروند بر اثر بمباران جنگنده‌های ترکیه در منطقه «بالکایتی» از توابع استان اربیل شهید شدند، که دو نفر از قربانیان پیشمرگ بودند.

دولت اقلیم کردستان و وزارت خارجه عراق در بیانیه‌های جداگانه نگرانی خود را از کشتن شهروندان کردستان بر اثر بمباران جنگنده‌های ترکیه را نشان دادند.

احمد محجوب سخنگوی وزارت خارجه عراق روز دوم فروردین در بیانیه‌ای اظهار داشت تداوم تجاوزات ترکیه که شهروندان ما در کردستان را تحت تاثیر قرار داده در مصلحت روابط بین دو کشور همسایه نیست.

سفین دزه‌ای سخنگوی حکومت اقلیم کردستان نیز در بیانیه‌ای با ابراز همدری با خانواده قربانیان از پ.ک.ک درخواست کرد از نزدیک شدن به روستاهای منطقه خودداری کند.

جنگنده‌های ترکیه روز 10 مرداد 1394 روستای "زارگلی" در حومە  شهرستان رواندز از توابع استان اربیل را مورد حملە قرار دادند کە در پی آن 7 شهروند غیر نظامی شهید و 11 نفر مجروح شدند که 5 نفر از قربانیان اعضای یک خانوادە بودند.