بازداشت ۳۵ نفر در رابطه با گرانی دلار و خرید و فروش اتومبیل

مقامات ایرانی افزایش قیمت دلار را بە گردن دلالان و سرویس‌های اطلاعاتی خارجی می‌اندازند

 اربیل(کردستان٢٤)- حسین رحیمی، فرمانده انتظامی تهران  در حاشیه سیزدهمین طرح رعد در جمع خبرنگاران اعلام کرد که ۳۵ نفر در رابطه با مفاسد اقتصادی بازداشت شده‌اند.

‎بە گزارش ایلنا، فرماندە انتظامی تهران گفت: این 35 بازداشتی در رابطه با 7 پرونده بزرگ مفاسد اقتصادی در حوزه‌های سکه، ارز و خودرو است.

علی لاریجانی رئیس مجلس ایران روز دوشنبه هشتم مرداد در نشست یکی از فراکسیون­ های مجلس گفت که "سرویس‌های اطلاعاتی دشمن با پوشش‌های دیگر به دنبال آسیب زدن به اقتصاد کشور هستند". او گفت، این سازمان­‌های امنیتی "به دلیل اینکه می‌دانند تلاطم در بازار ارز و طلا به اقتصاد کشور ضربه وارد می‌کند، روی این بخش بیشتر تمرکز کرده‌اند".

صادق لاریجانی، رئیس قوه قضائیه ایران و برادر رئیس مجلس نیز درباره بحران ارزی این کشور گفته است "اعلام قیمت ارز در برخی سایت‌ها براساس محاسبات غلط و معیارهای نادرست است".

رحیمی با اشاره به دستور مقام قضایی در رابطه با این بازداشت‌شدگان افزود: از این ۳۵ نفر، ۵ نفر به زندان معرفی شده‌‌اند. تعداد زیادی از دلالان و سوداگران نیز به پلیس احضار شده‌اند.

فرماندە انتظامی تهران گفتە است که فضای موجود در بازار کاذب است و از اقدامات دلالان دستگیر شده این بوده که فضای بازار را به صورت کاذب ملتهب کنند.

/ا.م