پیام بارزانی در اولین سالگرد حماسه تاریخی «سحیلا»

یک سال از داستان سحیلا و محمودیه گذشت

اربیل (کردستان24)- مسعود بارزانی در اولین سالگرد داستان «سحیلا» و «محمودیه» اعلام کرد: امروز اولین سالگرد داستان بزرگ سحیلا و محمودیه است که نیروهای پیشمرگه یک تاریخ جدید دفاع و تسلیم نشدن را ثبت کردند.

نیروهای پیشمرگه کردستان روز چهارم آبان 1396 حملات همه جانبه نیروهای اشغالگر عراقی و شبه نظامیان حشد الشعبی مورد حمایت ایران و شماری از نیروهای سپاه پاسداران در منطقه غرب رودخانه دجله در شمال غرب استان نینوا را در هم شکستند.

نیروهای اشغالگر عراقی و شبه نظامیان شیعه مورد حمایت ایران پس از آنکه در روز 28 مهر 96 در جنگ «پردی» در شمال کرکوک شکست خوردند و سیاست دولت گذشته عراق با همکاری جمهوری اسلامی ایران برای اشغال اربیل با شکست مواجه شد، در استان نینوا برای اشغال گذرگاه‌های‌ مرزی اقلیم کردستان با دو بخش دیگر کردستان در شمال و غرب کردستان تلاش کرد.

فرماندهی پیشمرگه در سالگرد داستان پردی در بیانیه ای اعلام کرد: مقاومت نیروهای پیشمرگه در حماسه پردی هجوم دشمنان و اشغالگران را در هم شکست و آرزوی پلید آنها را بر باد داد.

دولت حیدر العبادی پس از برگزاری رفراندوم استقلال کردستان در مهر ماه 96، با کمک عملی و مستقیم ایران و همکاری ترکیه و تعدادی از سران اتحادیه میهنی کردستان به مناطق کردستانی خارج از اداره اقلیم کردستان بویژه کرکوک حمله کرد.

نیروهای پیشمرگه پس از عقب نشینی از کرکوک و شماری از مناطق کردستانی، تمام حملات نیروهای اشغالگر را برای اشغال اقلیم کردستان در هم شکستند و با تغییر معادلات، توطئه آنها را برای از بین بردن اقلیم کردستان برای همیشه از بین بردند.

 

بارزانی در تویتی از مقاومت قهرمانانه نیروهای پیشمرگه برای دفاع از کردستان قدردانی کرده است که با خون خود از کردستان مخافظت کردند.

نیروهای پیشمرگه کردستان در سومین محور در شهرستان مخمور هم در جنوب غرب اربیل، حمله نیروهای اشغالگر عراقی را در هم شکستند.

پیروزی نیروهای پیشمرگه در مقابل نیروهای نظامی دو کشور و همکاری منطقه‌ای دشمنان کُرد در حالی رخ داد که اقلیم کردستان در محاصره اقتصادی بود و ایران و عراق گذرگاههای مرزی خود را با کردستان بسته بودند.