مبارزان کُرد کار داعش را یکسره می‌کنند

داستان داعش از قتل و عام کردها تا نابودی به دست کردها

اربیل (کردستان24)- دولت اسلامی در عراق و شام با نام مختصر داعش در لحظات اخیر خلافت خود قرار دارد و تنها دقایقی به نابودی نظامی آن در چارچوب یک نیروی آشکار نظامی باقی مانده است.

نیروهای دموکراتیک سوریه مورد حمایت آمریکا شامگاه جمعه 10 اسفند ماه، آخرین عملیات خود را برای بازپس گیری آخرین منطقه تحت کنترل داعش در شرق سوریه آغاز کردند.

مصطفی بالی سخنگوی نیروهای دموکراتیک سوریه روز شنبه به رویترز گفت: انتظار داریم به زودی جنگ جبهه‌ای علیه داعش به پایان برسد.

عملیات نظامی نیروهای دموکراتیک سوریه شب گذشته پس از انتقال شهروندان غیر نظامی از روستای مرزی باغوز در شرق سوریه آغاز شد.

بالی با انتشار تصویری از روستای باغوز در تویتی نوشته است: نیروهای دموکراتیک سوریه از عصر روز گذشته از دو طرف به منطقه تحت کنترل داعش پیشروی می‌کنند. درگیری شدیدی در جریان است و سه عضو نیروهای دموکراتیک سوریه زخمی شده‌اند و اما هنوز از تلفات داعش اطلاعی در دسترس نیست.

 

دونالد ترامپ قبلا از کنترل 100 درصد مناطق تحت کنترل داعش در سوریه توسط نیروهای دموکراتیک سوریه خبر داده بود.

نخستین حمله داعش در سال 2014 میلادی به غیر نظامیان در عراق و سوریه به کردستان و مردم آن از جمله ایزدی‌ها بود. داستان کوبانی در مقاومت ملت کردستان علیه ترور و حامیان آن نقطه عطف تاریخی در فرایند شکست داعش به شمار می‌رود

داعش که در سال 1393 با قتل و عام کردها اظهار وجود و خلافت خود را اعلام کرد، پس از گذشت چهار سال از مقاومت مبارزان کُرد از نیروهای پیشمرگه گرفته تا نیروهای مدافع خلق (ی.پ.گ) و نیروهای دموکراتیک سوریه،  هم اکنون در حال مرگ است.

پیروزی کردها بر داعش با حمایت جامعه جهانی از جمله ائتلاف بین المللی جنگ علیه داعش به رهبری آمریکا با خون هزاران نفر از جوانان کردستان در هر دو بخش آن در اقلیم کردستان و غرب کردستان میسر گشته است.