شمار قربانیان سیل در شیراز به حدود 20 نفر رسید

بارش شدید در راه است

اربیل (کردستان24)- سرپرست اورژانس کشور از افزایش قربانیان سیل در شیراز خبر داد و مدیر کل حمل و نقل و ترافیک وزارت کشور هم  از هموطنان خواسته است در 48 ساعت آینده از سفرهای غیر ضرورری اجتناب کنند.

مدیر کل هواشناسی لرستان روز دوشنبه پنجم فروردین هشدار داد  فردا (سه‌شنبه) شدت بارش نسبت به امروز در این استان بیشتر خواهد بود.

پیرحسن کولیوند، سرپرست اورژانس کشور به خبرگزاری تسنیم گفته است  18 نفر در سیل شیراز جان باختند و  94  نفر هم مصدوم شده‌اند.

تصاویری که از جاری شدن سیل در شماری از استان‌های کشور بویژه در ورودی شهر شیراز در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده، حاکی از آن که قربانیان آن خیلی بیشتر از آمارهای رسمی دولت است.

سفیر اتریش در تهران با ابراز همدردی با مردم مناطق سیل‌زده ایران از آمادگی برای کمک به ساکنین این مناطق  خبر داد.

اشتفان شُلتس در صفحه اینستاگرام خود تصویری از مناطقی که خطر سیل در آن وجود دارد منتشر کرده است.

 

استاندار فارس گفته است: سیلاب در کمتر از ۱۰ دقیقه از ارتفاعات تنگ الله‌اکبر شروع و در ورودی شهر شیراز و در دروازه قرآن خودروهای در حال حرکت را با خود برد.

مدیر کل پزشکی قانونی استان فارس اظهار داشت: از میان 17 کشته‌ 4 کودک (3 پسر و یک دختر)، 6 مرد و 7 زن وجود دارد.‌

رئیس پلیس راه شمال استان فارس گفته است سیل 100 خودرو را در ورودی دروازه قرآن را با خود برده است.

سیل استان کرمانشاه هم در بر گرفته است و تاکنون خبر مرگ یک نفر به طور رسمی منتشر شده است.

 

تصاویری که در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده، نشان می‌دهد که سیل در خیابان‌های سرپل ذهاب جاری شده و خیمه‌های زلزله زدگان را در آب گرفته است.

مدیر کل مدیریت بحران استان کرمانشاه گفته است کمتر از دو و نیم ساعت بیش از 50 میلی‎متر باران در شهرستان گیلانغرب باریده است.