افزایش قربانیان سیل در ایران

کل خسارت وارد شده به بخش برق و آب در مناطق سیل زده 2100 میلیارد تومان است

اربیل (کردستان24)- شمار قربانیان سیل در ایران افزایش یافت و وزارت نیرو هم نسبت به وقوع سیل در شرق کشور هشدار داد.

سازمان پزشکی قانونی ایران روز یکشنبه 25 فروردین از افزایش تعداد کشته‌های سیل‌های اخیر به 76 نفر خبر داد.

احمد شجاعی، رئیس سازمان پزشکی قانونی ایران با اعلام مرگ 5 نفر در خوزستان و یک نفر در مجهول الهویه در ایلام گفت تعداد قربانیان سیل در سراسر کشور به 76 نفر رسیده است.

رضا اردکانیان، وزیر نیرو هم شامگاه شنبه هشدار داد ساعاتی قبل رودخانه‌های روستای کلاته در استان خراسان رضوی بر اثر 28 میلی متر بارندگی طغیان کرده است.

سازمان هواشناسی ایران بارش‌های رگباری و سیل در استان‌های هرمزگان، سیستان و بلوچستان و خراسان‌های رضوی، شمالی و جنوبی، در روزهای شنبه و یکشنبه پیشبینی کرده است.

اردکانیان به تلویزیون ایران گفت 2 هزار روستا بر اثر سیل با قطع برق مواجه شدند، که هم اکنون 35 روستا بر اثر عدم دسترسی، برق ندارند و برخی روستاها هم کامل از بین رفته‌اند.

به گفته وی، 380 روستا در روزهای اول سیل با قطع آب مواجه شدند که تاکنون 52 روستا فاقد آب مصرفی هستند.

وزیر نیرو، خسارت وارد شده به بخش برق و آب و تاسیسات آن در مناطق سیل زده را 2100 میلیارد تومان عنوان کرده است.

به گزارش سازمان هواشناسی، سامانه بارشی جدید تا روز یکشنبه در مناطق شرق کشور فعال خواهد بود.

در جریان سیل‌های اخیر دهها شهر و صدها روستا با جمعیت حدود نیم میلیون نفر بر اثر طغیان رودخانه‌ها و جاری شدن سیل در استان‌های سیل زده تخلیه شدند.

گزارش‌های منتشر شده درباره جلوگیری از ورود جریان آب به هور العظیم توسط وزارت نفت برای حفاظت از چاه و میدان‌های نفتی، واکنش شدید وزارت نفت و رسانه‌های دولتی در پی داشت.

گزارش‌ رسانه‌های مجازی حاکی از آن است که جاری شدن سیل در مناطق مسکونی استان خوزستان بر اثر جلوگیری از ورود آب به تالاب هور العظیم بوده است.