موسوی: درخواست مذاکره با آمریکا را تکذیب کرد

گزارش‌ها حاکی از درخواست ایران برای مذاکراه با آمریکا است

اربیل (کردستان24)- سخنگوی وزارت خارجه ایران درخواست تهران برای مذاکره با آمریکا را تکذیب کرد و گفت هیچ گونه مذاکره‌ای هم با عربستان صورت نگرفته است.

عباس موسوی روز شنبه هفتم اردیبهشت اظهار داشت: هیچ درخواستی برای مذاکره با آمریکا در کار نیست.

به گزارش ایرنا، موسوی ادعای رسانه‌های خارجی درباره درخواست ایران برای مذاکره با آمریکا و آغاز مذاکرات با عربستان را بی اساس و نادرست دانست.

پس از درخواست محمدجواد ظریف وزیر خارجه ایران از آمریکا برای تبادل زندانیان، گزارش‌هایی درباره درخواست ایران از آمریکا برای مذاکره منتشر شده است.

موسوی درباره مذاکره با عربستان سعودی متحد منطقه‌ای آمریکا اظهار داشت: به جز در مسائل مربوط به حج که با توافق از مسائل و روابط سیاسی دو کشور جدا شده است، هیچ گونه مذاکره ای در هیچ حوزه دیگری بین دو کشور در جریان نیست.

ظریف طی روزهای جمعه و شنبه در دو مصاحبه جداگانه به خبرگزاری رویترز و شبکه فاکس نیوز آمریکایی؛ عربستان سعودی را در کنار اسرائیل، امارات و جان بولتون به سوق دادن آمریکا به درگیری با آمریکا متهم کرد.

به گفته موسوی، عربستان یک کشور مهم در منطقه است که به گفته وی طی سال‌های اخیر در مسیری نادرست با رویکردی غیرسازنده قرار گرفته و باعث ایجاد مصائب و بحران‌های زیادی در منطقه شده است.

دونالد ترامپ رئیس جمهور ایالات متحده چندین بار گفته است که جمهوری اسلامی ایران بر اثر فشار تحریم‌ها درخواست مذاکره خواهند کرد.

ترامپ همزمان با خروج از برجام و اعمال تحریم‌ها، آمادگی خود را برای مذاکره با ایران برای عقد یک توافق بهتر از توافق هسته‌ای 2015 اعلام کرده است.

علی خامنه‌ای رهبر جمهوری اسلامی ایران، پس از خروج آمریکا از توافق هسته‌ای، مقامات دولت را از مذاکراه با آمریکا منع کرده است.

حسن روحانی رئیس جمهوری ایران هم گفته است تنها در صورت بازگشت آمریکا به توافق هسته‌ای و پایبند بودن به مفاد آن، با این کشور مذاکره خواهد کرد.