فعالان مدنی سنندج با تجمع در مقابل دادگستری خواهان آزادی زهرا محمدی شدند

زهرا محمدی عضو انجمن فرهنگی اجتماعی نوژین سنندج روز پنجشنبه ۲ خرداد از سوی نیروهای امنیتی دستگیر شد
kurdistan24.net

 اربیل (کردستان۲۴)- شماری از فعالان مدنی سطح شهر سنندج با تجمع مقابل ساختمان دادگستری این شهر خواهان آزادی زهرا محمدی عضو انجمن نوژین سنندج و آموزگار افتخاری زبان کردی در این شهر  شدند.

بە گزارش وب‌سایت، سازمان حقوق بشری هنگاو، ساعت ١٠ صبح روز دوشنبه ٦ خرداد ٩٨ جمعی از فعالان مدنی شهر سنندج با تجمع مقابل ساختمان دادگستری این شهر، خواهان آزادی زهرا محمدی، از فعالان مدنی و عضو انجمن فرهنگی اجتماعی نوژین شدند.

معترضان با برافراشتن نوشتەهایی با مضمون ”همە ما زهرا هستیم“ و”زهرا را آزاد کنید“ حمایت خود را از این فعال مدنی اعلام کردند. 

بر اساس گزارش‌ها، زهرا محمدی روز پنج‌شنبه ۲ خردادماه همراه با "ریبوار منبری" و "ادریس منبری" ۲ عضو دیگر انجمن نوژین از سوی نیروهای امنیتی سنندج دستگیر شدند. ریبوار و ادریس منبری روز یکشنبه ۵ خرداد آزاد شدند و سرنوشت زهرا نامعلوم می‌باشد.

زهرا محمدی علاوه بر فعالیت در انجمن نوژین و آموزش افتخاری زبان کردی بە دانش‌آموزان و دانشجویان، پس از جاری شدن سیل در لرستانی یکی از بانیان کمپمین " زاگرس چشم به‌راه ماست" بود و فعالانە در جمع‌آوری، ارسال و توزیع کمک‌های مردم بە سیل‌زدگان شرکت کرد.

انجمن نوژین یکی از انجمن‌های فرهنگی و اجتماعی کردستان است کە بە طور چشمگیری در شهرهای سنندج، کامیاران، دهگلان، سقز و بانه فعالیت دارد.

/ا.م