اسرائیل در جنگ احتمالی آمریکا و ایران شرکت می‌کند

مجتبی ذوالنور: در صورت حمله آمریکا به ایران اسرائیل فقط ظرف نیم ساعت نابود خواهد شد

اربیل (کردستان۲۴)- وزیر خارجه اسرائیل روز سه‌شنبه ۱۱ تیر گفت این کشور خود را برای دخالت احتمالی در درگیری نظامی بین ایران و آمریکا در منطقه خلیج‌فارس آماده می‌کند.

به گزارش رویترز، ابهام در مورد بقای توافق هسته‌ای سال ۲۰۱۵ موسوم به برجام، سرنگون شدن یک پهپاد آمریکایی توسط ایران و اتهام به آن کشور در مورد حملات هفته‌های اخیر به نفت‌کش‌ها در اطراف تنگه هرمز تنش بین ایران و آمریکا را تشدید و نگرانی در مورد احتمال وقوع درگیری نظامی را افزایش داده است.

ییسرائیل کاتز، وزیر امور خارجه در دولت انتقالی نتانیاهو، در یک مجمع امنیتی بین‌المللی گفت، ایران ممکن است تصادفاً از آنچه که آن را "محدوده خاکستری" مهار درگیری توصیف کرد، خارج شود.

کاتز، در بخشی از سخنرانی خود گفت: باید در نظر داشت که محاسبات غلط رژیم ایران ممکن است "محدوده خاکستری" را به "محدوده قرمز" بدل کند و این به معنای درگیری نظامی است.

ییسرائیل کاتز همچنین گفت: "ما باید برای این وضعیت آماده باشیم. درنتیجه حکومت اسرائیل به تقویت قدرت نظامی خود برای واکنش به‌احتمال وقوع درگیری ادامه خواهد داد."

حکومت ایران بارها اعلام کرده قصد تولید سلاح هسته‌ای ندارد. یکی از نمایندگان ارشد مجلس ایران روز دوشنبه هشدار داد که در صورت حمله آمریکا به ایران اسرائیل "فقط ظرف نیم ساعت" نابود خواهد شد.

/ا.م