آمریکا بە تعدادی از همراهان روحانی ویزای سفر نداد

حسن روحانی قرار است روز چهارشنبه سوم مهر در مجمع عمومی سازمان ملل سخنرانی نماید

اربیل (کردستان۲۴)- خبرگزاری ایسنا گزارش داده است که دولت آمریکا برای معاونین دفتر حسن روحانی و تیم رسانه‌ای که قرار بوده رئيس‌جمهوری ایران را در سفر به آمریکا همراهی کنند، ویزا صادر نکرده است.

حسن روحانی قرار است امروز دوشنبه، اول مهرماه، برای حضور در مجمع عمومی سازمان ملل به نیویورک سفر کند. طبق برنامه‌ی‌ اعلام‌شده، وی روز چهارشنبه در این نشست سخنرانی خواهد کرد.

ایسنا همچنین نوشته که ویزای صادرشده برای رئیس‌جمهوری ایران محدود بوده و حسن روحانی صرفاً اجازه دارد که بین محل اقامتش و مقر سازمان ملل و نمایندگی ایران در سازمان ملل تردد کند.

محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه‌ی ایران، نیز روز یکشنبه ۳۱ شهریور در گفت‌وگو با شبکه‌ی تلویزیونی سی‌بی‌اس به حاشیه‌های مطرح شده درباره‌ی صدور ویزای او اشاره کرد و گفت: "دولت آمریکا یک نامه به پیوست ویزای او فرستاده‌اند و به‌روشنی گفته‌اند که واجد شرایط دریافت ویزا نبوده‌ام و با چشم‌پوشی ویزا صادرشده است".

مقام‌های دولت ایران روز ۲۷ شهریور گفته بودند که ویزای سفر محمدجواد ظریف و حسن روحانی هنوز صادر نشده و احتمال لغو این سفرها وجود دارد.

رئیس‌جمهوری آمریکا، در واکنش این خبرها، گفت به نظر او می‌باید برای حسن روحانی و هیئت همراهش برای حضور در نشست مجمع عمومی سازمان ملل در نیویورک ویزا صادر شود.

/S.R