حوثی‌های یمن: هزاران نظامی عربستان را به اسارت گرفتیم

حوثی‌ها از بە غنیمت گرفتن صدها تانک و زره‌پوش خبر دادەاند

 اربیل (کردستان۲۴)- حوثی‌های یمن روز شنبه۶ مهرماه، ادعا کردند که در جریان حمله به منطقه‌ای در نزدیکی مرز استان نجران عربستان "هزاران" نظامی این کشور را به اسارت گرفتند.

بَنا به اعلام نیروهای حوثی عملیات آنها ۷۲ ساعت پیش آغاز شده بود و حوثی‌ها در این عملیات از پهپاد، موشک و دفاع هوایی استفاده کرده‌اند.

شبکه‌ی المسیره متعلق به نیروهای حوثی به نقل از سخنگوی این نیروها روز شنبه ادعا کرد که حوثی‌ها «هزاران» نفر از نظامیان «دشمن» ازجمله تعدادی افسر و سرباز را به اسارت گرفته‌اند. بَنا به این گزارش صدها خودروی زرهی عربستان نیز در جریان این عملیات به‌دست حوثی‌ها افتاده است.

ائتلاف نظامی به رهبری عربستان که از سال ۲۰۱۵ میلادی تاکنون علیه حوثی‌های یمن وارد جنگ داخلی این کشور شده، تاکنون واکنشی به گزارش شبکه المسیره نشان نداده است.

عربستان دولت عبدربه منصور هادی، رئیس‌جمهوری یمن را حمایت می‌کند. نیروهای حوثی یمن که کنترل صنعا را در اختیار دارند مسئولیت حمله‌ی دو هفته پیش به تأسیسات نفتی آرامکو در عربستان را برعهده‌گرفته‌اند.

آنها پس‌ازاین حادثه پیشنهاد کرده بودند که درازای توقف حملات هوایی ائتلاف تحت کنترل عربستان، حملات پهپادی و موشکی خود به عربستان را متوقف کنند.

آمریکا و عربستان و برخی دیگر از کشورها ایران را به حمله بە تأسیسات نفتی آرامکو متهم کرده بودند.

/ا.م