پنتاگون آمار بیشتری از سربازان آسیب‌ دیده‌ی حمله‌ی موشکی ایران منتشر کرد

وزارت دفاع آمریکا پیش‌تر تعداد آسیب‌دیدگان را ۳۴ نفر اعلام کرده بود

اربیل (کردستان۲۴)- پنتاگون روز سه‌شنبه ۸ بهمن، در بیانیه‌ای جدید در مورد خسارات حملەی موشکی اخیر ایران بە پایگاه عین‌الاسد،  تأیید کرد که ۵۰ سرباز دچار آسیب تروماتیک مغزی که نوعی صدمه‌ی مغزی ملایم تشخیص داده می‌شود، شده‌اند.

وزارت دفاع آمریکا پیش‌تر، تعداد آسیب‌دیدگان را ۳۴ نفر اعلام کرده بود و پیش از آن دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا در ابتدا مدعی شد پس از حمله‌ی ایران به پایگاه عین الاسد هیچ‌یک از نظامیان ارتش این کشور کشته یا مجروح نشده‌اند.

توماس کمپل، سخنگوی پنتاگون در بیانیه‌ای در خصوص جزئیات آسیب دیدگان که روز سه‌شنبه ۲۸ ژانویه منتشرشده می‌گوید: "در ۵۰ نفر ضربه‌مغزی تشخیص داده‌شده است که ۳۱ نفر در عراق درمان شدند و به مأموریت بازگشتند، ۱۸ نفر برای بررسی بیشتر عازم آلمان شدند و یک نفر هم به کویت فرستاده شد."

بااین‌حال مقام‌های پنتاگون تأیید کرده‌اند این عدد ممکن است افزایش یابد چراکه حدود ۲۰۰ نفر در زمان حمله ایران به پایگاه عین الاسد در منطقه انفجار حضور داشتند و تمامی آنها در حال معاینات پزشکی هستند.

رییس‌جمهور آمریکا، هفته‌ی گذشته این جراحات را کم‌اهمیت توصیف کرده و گفته بود: "شنیده‌ام آن‌ها سردرد و چیزهای دیگری دارند."

سپاه پاسداران ایران ۱۸ دی‌ماه در واکنش به ترور قاسم سلیمانی، پایگاه آمریکایی عین الاسد در غرب عراق را موشک‌باران کرد.

/ا.م