İstanbul-Gece kulübünün yangın sonrası görüntüleri

Olay yeri
Olay yeri

HABER MERKEZİ 

İstanbul Valiliği, Beşiktaş Gayrettepe’de tadilat yapılan gece kulübünde 29 kişinin hayatını kaybettiği yangın sonrası görüntüleri paylaştı.

Gece kulübü içerisinde çekilen görüntülerde, oluşan tahribatın boyutu gözler önüne serildi.

Görüntülerde gece kulübünün bulunduğu alanın bütün alanlarında etkili olan yangın sonrası içeride bulunan malzemelerin de zarar gördüğü ve kullanılamaz hale geldiği görüldü.

Olay yeri 

Dün, İstanbul Beşiktaş Gayrettepe'de 16 katlı bir binanın altındaki eğlence merkezinde tadilat sırasında yangın çıkmıştı.

Gayrettepe Yıldız Posta Caddesi Gönenoğlu Sokak'ta bulunan binada çıkan yangına itfaiye ekipleri 31 araç ve 86 personelle müdahale ederken polis ekipleri de çevrede önlem almıştı.

Türkiye Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sosyal medya hesabı X üzerinden yaptığı açıklamada, yangında yaşanan can kaybının 29'a yükseldiğini ifade etmişti.

Bakan Koca, "İstanbul Şişli’de meydana gelen yangında can kaybı maalesef 29'a yükseldi. Olay yerine 32 adet ambulans ve 1 UMKE timi görevlendirilmiştir. Acı kayıplarımıza bir kez daha Allah'tan rahmet diliyorum." sözlerini kullanmıştı.

Olay yeri 

Öte yandan Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada, çıkan yangınla ilgili İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından adli soruşturma başlatıldığını ve 3 cumhuriyet savcısı görevlendirildiğini aktarmıştı.

Beş şüpheli hakkında gözaltı kararı verildiğini söyleyen Bakan Tunç, "Olay yeri incelemesi ve delil toplama çalışmaları devam etmekte, iş güvenliği ve yangın konusunda uzman 3 kişilik bilirkişi ekibi de yangının çıkış nedeniyle ilgili çalışmalarını sürdürmektedir. Olayla ilgili işyeri yetkilisi 3 kişi ile birlikte mesul müdür ve tadilattan sorumlu 1 kişi olmak üzere toplam 5 şüpheli hakkında gözaltı kararı verilmiştir. Soruşturma tüm yönleriyle ve titizlikle sürdürülmektedir." demişti.

Olay yeri
Olay yeri 
Olay yeri