OHAL Temmuz'a kadar uzatıldı

Bakanlar Kurulu toplantısı sonrası açıklama yapan Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş, OHAL'in 19 Temmuz'a kadar 3 ay süreyle uzatılması kararının alındığını açıkladı.

Haber Merkezi

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında başlayan Bakanlar Kurulu toplantısı ardından açıklama yapan Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş, "MGK kendi uhdesinde olan OHAL'in uzatılmasıyla ilgili konuda Bakanlar Kurulu'na tavsiye kararında bulundu. Bu karar ele alınarak Çarşamba saat 01.00'den itibaren OHAL'in 3 ay uzatılmasıyla ilgili yazı kaleme alındı ve Bakanlar Kurulu kararı imzalandı. Konu TBMM'ye gelecektir ve TBMM’nin onayıyla OHAL 3 ay daha uzatılacaktır" dedi.

Bakanlar Kurulu toplantısından önce Erdoğan başkanlığında toplanan Milli Güvenlik Kurulu toplantısında OHAL’in uzatılması tavsiyesinde bulunulması kararlaştırılmıştı.

MÜHÜRSÜZ OY PUSULALARI

16 Nisan anayasa değişikliği referandumu hakkında değerlendirmelerde bulunan Kurtulmuş, mühürsüz oy pusulaları hakkında Yüksek Seçim Kurulu’nun (YSK) seçim günü yaptığı açıklama ile konuyla ilgili olarak YSK'nın görüşlerini açık şekilde ortaya koyduğunu ve bu konunun tarafı olmadıklarını, taraf olmadıkları bir konuda da açıklama yapmalarının doğru olmadığını söyledi.