Şivan Perwer’in heykeline saldırı

Haber Merkezi- Şivan Perwer’in heykeli kimliği belirsiz kişi veya kişilerce saldırıya uğrayarak kırıldı.

Urfa'nın Siverek ilçesinde 2009 yılında belediye tarafından  Adnan Menderes Bulvarı'na dikilen Şivan Perwer,  heykeli saldırıya uğradı.

Perwer'in elinde sazını tuttuğu heykeline saldıran kişi veya kişilerin kimliği hakkında bir bilgi edinilemezken, bağlaması, elleri kırılıp yüz kısmına zarar verilen heykel, bu sabah belediye ekiplerince yerinden sökülerek kaldırıldı.

 

Yıllardan bu yana bulvar üzerinde bulunan Perver'in heykeli dün gece kimliği belirsiz kişi ya da kişilerce tahrip edildi.

Bağlaması, elleri kırılıp yüz kısmına zarar verilen heykel, bu sabah ise belediye ekiplerince yerinden sökülerek kaldırıldı.

Heykele zarar verilmesine ilişkin suç duyurusunda bulunduklarını ve güvenlik güçlerince olayın araştırıldığını belirten Siverek Belediye Başkan Yardımcısı Hasan Postacı, şöyle dedi:

"Şivan Perwer heykeline zarar verilerek kırılmasıyla ilgili Emniyet Müdürlüğü'ne şikayette bulunduk. Zarar gören heykelin kırık şekilde durmaya devam etmesi uygun değildi. Heykeli kaldırdık tadilatını yaparak yeniden yerine taşıyacağız."