Atletico Madridliler Simeone'nin kalmasını istiyor

Vicente Calderon Stadı önünde toplanan 3 bin kadar Atletico Madrid taraftarı, Arjantinli teknik direktörün takımda kalması için eylem yaptı.

İspanya Birinci Futbol Ligi (La Liga) takımlarından Atletico Madrid'in taraftarları, Arjantinli teknik direktör Diego Simeone'nin takımda kalması için eylem yaptı.

Vicente Calderon Stadı önünde toplanan yaklaşık 3 bin Atletico Madrid taraftarı "Cholo (Simeone'nin lakabı) kal" diye tezahüratlarda bulundu.

Taraftarlar, takımlarının son yıllarda kazandığı başarıların en büyük mimarı olarak gördükleri ve henüz takımdaki geleceği belli olmayan 46 yaşındaki teknik adamın Atletico Madrid'de kalması için, kulüp yönetiminin tüm çabayı göstermesini istedi.

Atletico Madridli taraftarlar ayrıca sözleşmesi sona eren İspanyol futbolcu Fernando Torres ile yeni bir kontrat yapılmasını talep ederken, UEFA Şampiyonlar Ligi finalinde penaltı atışını kaçıran Juanfran'a da destek verdi.

İspanyol temsilcisine 2011'in son ayında gelen Simeone, geçtiğimiz yıl karşılıklı varılan anlaşmayla sözleşmesini 2020'nin haziran ayına kadar uzatmıştı. Atletico'dan sezon başına net 6 milyon avro kazanan Simeone, geçen 5 sezonda kulübe 5 kupa kazandırdı.