Soyulan kurye firmasından ödül çağrısı

Haber Merkezi- Kürdistan ve Türkiye arasında ticaret yapan firmalara kuryelik yapan ve yakın zamanda silahlı soyguna uğrayan firma, ödül çağrısında bulundu.
Türkiye'den Kürdistan'a ihracat yapan firmalarin alacaklarını dolar olarak Türkiye'ye sınır kapısından yasal yollardan getiren kurye firmasına ait araç, 2 Temmuz'da silahlı soyguna uğramış ve firmanın 8,5 milyon doları çalınmış yürütülen çalışmalar sonucu paranın 230 bin dolarlık bir kısmı bulunmuştu.
Kurye firması sahibi Yusuf Avil, olay sonrası birçok medya kanalı aracılığıyla yetkililere seslenerek soyguncuların bulunmasını istemişti. Avil, soyguncunların hala yakalanmamış olması üzerine konuyla ilgili sosyal medya hesabından bir mesaj yayınlayarak, soygunu yapanları ihbar edecek olanlara 1 milyon lira ödül vereceğini açıkladı.
Olayla ilgili daha önce de 15 kişi gözaltına alınıp serbest bırakılmıştı.
Avil'in sosyal medya hesabından paylaştığı ödül ile ilgili mesajı şöyle:
"2 Temmuz 2017 tarihinde Habur Sınır kapısında ülkeye giriş yapan ihracat firmalarına ait paraları taşıyan kurye aracı, kimliği belirsiz şahıslar tarafından gasp edilmiştir. Bu şahışlar veya çalınan para hakkında sonuca ulaştıracak nitelikle bilgi sahibi olanlar 155, 156 ya da irtibat numaramı arayarak ihbar etmeleri karşılığında kimliği kesinlikle gizli kalacak şekilde 1.000.000 TL (1 milyon) ile ödüllendirilecektir.