Uluslararası Koalisyon: DAİŞ konvoyuna yardım etmeye kalkan vurulur

DAİŞ ile Mücadelede Uluslararası Koalisyon Sözcüsü Albay Ryan Dillon, ”Lübnan sınırından Suriye-Irak sınırına geçmek isteyen DAİŞ konvoyuna tek bir DAİŞ’li veya grup yardım amaçlı yaklaşmaya kalkışırsa koalisyon uçaklarınca vurulacaktır.” dedi.

Haber Merkezi

DAİŞ ile Mücadelede Uluslararası Koalisyon Sözcüsü Albay Ryan Dillon, ”Lübnan sınırından Suriye-Irak sınırına geçmek isteyen DAİŞ konvoyuna tek bir DAİŞ’li ya da grup yardım amaçlı yaklaşmaya kalkışırsa koalisyon uçaklarınca vurulacaktır.” dedi.

Koalisyon Sözcüsü Albay Ryan Dillon tarafından yapılan açıklamada, “Geçtiğimiz günlerde 40 DAİŞ aracı koalisyon uçaklarınca bombalandı. Irak sınırına yakın bir bölgede köşeye sıkıştırılan DAİŞ konvoyuna tek bir DAİŞ’li ya da grup yardım amaçlı yaklaşmaya kalkışırsa koalisyon uçaklarınca vurulacaktır” ifadelerini kullandı.

Lübnan Hizbullahı ile DAİŞ arasında varılan anlaşma sonucu Lübnan sınırından  Suriye’nin Irak sınırına konvoy halinde giderken Irak sınırına yakın bir yerde köşeye sıkıştırılan terör örgütü DAİŞ’in yol güzargahı Uluslararası Koalisyon uçakları tarafından bombalanmıştı.

Öte yandan ABD Savunma Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada “11 otobüsten oluşan DAİŞ üyelerini ve ailelerini taşıyan konvoy 72 saattir çöl bölgesinde köşeye sıkışmış durumda. Yemek ve su ihtiyaçları Suriye’nin denetiminde olan bölgelerden geçen yük araçları sayesinde karşılanıyor” denildi.