Goran ve Komelli bakanların yerine yeni bakanlar

Bugün toplanacak Bakanlar Kurulu’nun Goran ve Komel’in hükümetten ayrılmaları ardından vekaleten yürütülen Bakanlıklara atama yapılacağı bildirildi.

Haber Merkezi

Almanya temasları ardından bu gece Erbil’e dönen Başbakan Neçirvan Barzani başkanlığında bugün toplanacak Bakanlar Kurulu’nun Goran Hareketi (Goran ve İslami Toplum Partisi’nin (Komel) hükümetten ayrılmaları ardından vekaleten yürütülen Bakanlıklara atama yapılacağı bildirildi.

Hükümet kaynaklarından edinilen bilgilere göre Goran ve Komel’in hükümetten çekilmeleri ardından yarın toplanacak Bakanlar Kurulu’nun 2015’te görevlerinden alındıktan sonra yerlerine vekaleten bakan atanan Goranlı üç bakanın yerlerine atama yapılacak.

Vekaleten yürütülen bakanlıkların yanı sıra Goran ve Komel’in elinde bulunan diğer iki bakanlığa da atama yapılacak.

ALMANYA ZİYARETİ VE GÖSTERİLER MASAYA YATIRILACAK

Almanya Başbakanı Angela Merkel’in daveti üzerine Berlin’e ziyaret gerçekleştiren Başbakan Neçirvan Barzani başkanlığındaki Kürdistan heyetinin Almanya ziyaretinin de yapılacak Bakanlar Kurulu toplantısının gündem maddesi olacak.

Toplantıda bu konuların yanı sıra son günlerde Süleymaniye, ilçe ve kasabalarında hükümete karşı başlayan protesto gösterileri ve bu gösterilerin şiddete evirilmeleri de masaya yatırılacak.