Kült dizi "The Sopranos" beyaz perdeye uyarlanıyor

Kült dizi "The Sopranos"un beyaz perde uyarlamasında New Jersey'li mafya babasının geçmişine gidiyoruz.

Haber Merkezi

İkonik dizi The Sopranos bu kez de film oluyor. 1999-2007 yılları arasında televizyon ekranlarında fırtınalar estiren efsanevi dizi The Sopranos bu kez beyaz perdeye geliyor. Deadline'da yer alan habere göre HBO'nun David Chase tarafından yaratılan Emmy ödüllü dizisi, The Many Saints of Newark isimli bir filmle sevenlerinin karşısına çıkacak.

New Jersey'li bir mafya babasının hikayesini anlatan dizinin beyaz perde macerası bu kez Tony Soprano'nun döneminden öncesine gidecek. 1960'lardaki Newark ayaklanması zamanında geçecek olan filmde dizinin kimi karakterleri de boy gösterecek. Ancak hangilerinin filmde yer bulacağı şu an için belirsizliğini koruyor.

"SOPRANOS EVRENİNİ TEKRAR GÖZDEN GEÇİRME" 

Warner Bros. Grup Başkanı Toby Emmerich konuyla ilgili olarak; "David usta bir hikaye anlatıcısı ve biz, HBO'daki meslektaşlarımızla birlikte, David'in uzun metrajlı bir filmle Sopranos evrenini tekrar gözden geçirmeye ve büyütmeye karar vermesinden dolayı heyecan duyuyoruz" dedi.

Chase ve Lawrence Konner senaryoyu üstlenirken, Chase aynı zamanda filmin yapımcıları arasında yer alacak. Film için yönetmen arayışı devam ediyor.

Altın Küre ödüllü James Gandolfini, Edie Falco, Lorraine Bracco, Steven Van Zandt, Michael Imperioli, Dominic Chianese, Steve Schirripa, Vincent Pastore, Jamie-Lynn Sigler gibi pek çok ismi kadrosunda bulunduran The Sopranos dizisi 8 yıllık yayın hayatı boyunca 21 Emmy ödülüne layık görülmüştü.