Muradiye coştu, akın var!

Van’ın Muradiye ilçesi yakınlarındaki Bendimahi Çayı'nda bulunan Muradiye Şelalesi, havaların ısınmasıyla coşkulu bir şekilde akmaya başlayınca turistler bölgeye akın etmeye başladı

HABER MERKEZİ

Van’ın Muradiye ilçesi yakınlarındaki Bendimahi Çayı'nda bulunan Muradiye Şelalesi, havaların ısınmasıyla coşkulu bir şekilde akmaya başlayınca turistler bölgeye akın etmeye başladı.

Van'ın en önemli turistik değerlerinden biri olan Muradiye Şelalesi, baharın gelmesiyle turistlerin ilgi odağı oldu. Kışın donmuş görüntüsüyle yerli ve yabancı turistlerin ilgisini çeken Muradiye Şelalesi, havaların ısınmasıyla coşkulu bir şekilde akmaya başladı.

Bendimahi Çayı üzerinde bulunan Muradiye Şelalesi, yılın her döneminde büründüğü farklı güzelliklerle insanları kendine hayran bırakıyor. Baharın gelmesiyle debisi yükselen şelale, 20 metre yükseklikten akan coşkulu suyu ile seyrine doyumsuz görüntü oluşturuyor.

Birçok bölgeden bu eşsiz güzelliği izlemek üzere Van'a gelen turistler, burada gönüllerince eğlenme fırsatı buluyor.

Tur rehberi Gülcan Akdağ, Adana'dan aldıkları yerli turistleri Van, Bitlis ve Doğubeyazıt'a gezmeye götürdüklerini, daha önce de geldiği Muradiye Şelalesi'nin bu zamanda ne kadar güzel olduğunu yerli turistlere anlattığını belirtti. (Kaynak: AA)