Iraklı polis Trabzon’da kurtarıldı

http://www.kurdistan24.net/tr/

HABER MERKEZİ

Türkiye’nin Yalova kentinde kaçırılan Iraklı Emniyet Müdürü Naeemab Abdulmohsin Omar Al Kaood, Trabzon'da polisin düzenlediği operasyonla kurtarıldı.

Yalova'ya tatile giden Irak'ın Anbar şehrinin Emniyet Müdürü Naeemab Abdulmohsın Omar Al Kaood, 4 kişi tarafından kaçırıldı. Iraklı Emniyet Müdürü'nü kaçıranlar, bir süre sonra da ailesine elleri ve gözleri bağlı fotoğrafını göndererek, 2,5 milyon dolar fidye istedi.

Şüpheliler, fidyenin verilmemesi halinde Al Kaood'u öldüreceklerini söyledi. Dün yapılan ihbar üzerine Yalova Emniyet Müdürlüğü ekipleri, kaçırılan emniyet müdürünün getirildiği Trabzon'da bir evde tutulduğuna dair bilgi edindi.

Araştırma yapan polis, kaçırılan emniyet müdürünün İstanbul'dan Trabzon'un Söğütlü Mahallesi'ndeki eve getirildiğini tespit etti. Operasyon için harekete geçen ekipler, çevresinde güvenlik tedbiri alınan eve Özel Harekat polislerinin de desteğiyle baskın düzenledi.

Operasyonda Irak uyruklu Nafe Mohammad Matar Ramadhan, Noah Mahmood Olaiwi, Subhi Hammad Alsalama ile Suriye uyruklu Faysal Alhusein etkisiz hale getirilerek, gözaltına alındı.

Kaçırılan Al Kaood ise evdeki odada, yatak üzerinde elleri ve gözleri bağlı bulundu.

Naeemab Abdulmohsın Omar Al Kaood, ifadesi alınmak üzere polis merkezine götürüldü. Gözaltına alınan şüpheliler ise emniyetteki sorgularının ardından adliyeye sevkedildi. (Kaynak: DHA)