UYARI! ‘Ceviz büyüklüğünde yağacak’

İstanbul’da ceviz büyüklüğünde dolu yağacağı uyarısında bulunduldu.

HABER MERKEZİ

İstanbul’da ceviz büyüklüğünde dolu yağacağı uyarısında bulunuldu.

Türkiye Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün (MGM) verilerine göre İstanbul'u etkisi altına alacak yağışların 17.00 – 22.00 saatleri arasından etkili olması bekleniyor.

MGM açıklamasında yağışların bugün İstanbul başta olmak üzere Marmara’nın batısı ve Kıyı Ege’de kuvvetli ve yer yer çok kuvvetli olacağı bildirildi.

Meteoroloji, kuvvetli sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların ani sel, su baskını, yıldırım düşmesi, dolu yağışı ve yağış anında kuvvetli rüzgar gibi olumsuzluklara sebep olacağını duyurdu.

Öte yandan, Meteoroloji Mühendisi Abdullah Kahraman da bugün Marmara genelinde, İstanbul'u da kapsayan bir alanda, süper hücreli fırtına ve ceviz büyüklüğünde dolu yağışının meydana gelebileceğini belirterek vatandaşları uyardı.

SİGORTA UYARISI

Sigorta şirketleri de olası dolu yağışına karşı müşterilerini uyardı. Araç sahiplerinin araçlarını kapalı alanlarda muhafaza etmeleri tavsiye edildi.

Birçok belediye ise yurttaşlarına olaya dair SMS attı.

İstanbul'da geçen yıl 27 Temmuz'da meydana gelen ve yaklaşık 20-25 dakika süren şiddetli dolu yağışı nedeniyle megakentte trafik durma noktasına gelmiş, binlerce araçta ve binalarda ciddi hasarlar oluşmuş, hava trafiğinde de aksamalar meydana gelmişti.